Aplikace do Windows Store půjde nahrávat ze 41 zemí, prodeje pak zasáhnou 200 trhů

0

Katalog aplikací Windows Store si budeme moci osahat po vydání Windows 8 beta. Termín se blíží pomalu, ale jistě. Zhruba za měsíc budeme prověřovat kvality první várky aplikací pro Metro. Microsoft sám prohlašoval na CESu, že bude chtít obchod ve finále otevřít co možná nejširšímu spektru zákazníků. Nyní máme k dispozici pár čísel, která tvrzení „zpřístupníme katalog celému světu“ zpřesňují. Víme totiž, že celý svět nikdy skutečně neznamená celý svět.

Ve chvíli, kdy se Windows 8 dostanou na pulty obchodů, budou moci vývojáři prostřednictvím Windows Store zaútočit na 200 trhů. Lokalizace bude přitom možné provádět do více než 100 jazyků. A k tomu bude obchod podporovat přes 70 měn. Uvedená čísla by se měla časem zlepšovat, tohle bude pro Microsoft pouze startovní pozice. Otevřít se celému světu je nicméně plán, který by měl fungovat. Sami víte nejlépe, jak člověka dopálí různá lokální omezení, která nám v České republice (i jinde) znemožňuje normálně nakupovat (nejen) v digitálních katalozích.

Ovšem k poměrně optimistickým číslům výše patří ještě další, která zase tak dobře nevyhlíží. Při uvedení Windows 8 sice budete moci své aplikace prodávat ve dvou stech zemích, avšak dostat své aplikace do obchodu budou moci jen šťastlivci z celkem 41 zemí (původně jich bylo ohlášeno 27, což je i tak výrazné zlepšení). S nákupy tedy problém nenastane, zato potenciální prodejci v mnoha státech zůstanou bez možnosti dostat legálně své programy do Windows Store. Jim nezbývá než vyhlížet budoucnost a čekat na zlepšení situace.

V Česku budeme nakupovat za naše vlastní koruny. Češi pak budou moci aplikace také prodávat, roční poplatek Microsoftu vyjde samostatného vývojáře na 860 Kč, firmu na 1720 Kč. Zaplatit jej bude možné pomocí PayPalu (ani to není samozřejmostí).

Zdroj: Neowin | Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář