Aplikace MSQRD z vás udělá Pottera, Jokera nebo Iron Mana. Teď ji koupil Facebook

0

Aktuální internetový hit, aplikace MSQRD, míří do Facebooku. Mark Zuckerberg potvrdil, že se tvůrčí tým Masquerade Technologies připojil k jeho společnosti. Informaci nakonec na svém webu přiznali také vývojáři. Ti dále řekli, že v MSQRD budou nadále pokračovat, ale zároveň své technologie budou integrovat do Facebooku.

Facebook koupil MSQRD
Facebook koupil MSQRD

O co jde? MSQRD je hodně propracovaný software pro tzv. face swapping. Využívá kamery v mobilu k zachycení vašeho obličeje, ale ten vymění za jiný. Umí přitom rozpoznávat pohyb, otáčení hlavy v prostoru a také mimiku. Vyměněný obličej tak v reálném čase může mluvit a dělat jiné skopičiny. Výsledek lze uložit jako fotku či video.

 

Aplikace je od začátku dostupná pro iOS. Od března si ji můžete stáhnout i pro Android. Tam ale má méně obličejů (filtrů) a ani nedokáže nahradit obličeje dvou lidí před objektivem. MSQRD může na váš obličej napasovat helmu Iron Mana, jizvu a brýle Harryho Pottera, líčení Jokera či vykulené oči a knír Borata. Mezi efekty jsou ale také slavné obličeje prezidenta Obamy, moderátora Jimmyho Kimmela, herce DiCapria nebo tváře různých zvířat. Je to fakt legrační, rozhodně aplikace zkuste.

Ohodnoťte tento článek!