Tip: Aplikace Nepanikař vám může pomoci v krizové psychické situaci

Máte sebevražedné myšlenky? Trpíte depresí? Pokouší se o vás panická ataka? Tahle mobilní aplikace vám v akutním případě může pomoct.

0

Protože nás mobily doprovází všude, stávají se z nich logicky první pomocníci v různých situacích. Ačkoli nezastoupí profesionální péči ani lidské důvěrníky a důvěrnice, může vám mobil pomoci v krizové psychické situaci. Česká aplikace Nepanikař je vůbec prvním nástrojem svého druhu, jenž nabízí psychologickou pomoc.

Zaměřuje se na stavy deprese, úzkosti nebo panické atakymyšlenky na sebepoškozování nebo sebevraždu. S těmito stavy vám pomůže pracovat v akutních případech. Nabízí mj. řízená dechová cvičení nebo rady, jak se v dané chvíli zachovat. Např. vás i motivuje k tomu, abyste si sepsali seznam věcí budoucích, na které se můžete ještě těšit.

Tip: Aplikace Záchranka zavolá 155, odešle přesnou polohu a pomůže s resuscitací

Aplikace Nepanikař vznikla letos v Česku v rámci projektu Nevypusť duši, její autorkou je Veronika Kamenská. V březnu lidé podpořili vývoj varianty pro iOS. Ta o pár týdnů později doplnila variantu pro Android. Je potřeba dodat, že aplikace má svůj jasně vymezený účel a nemůže ani se nesnaží nahradit plnohodnotnou odbornou pomoc.

via @jsme_v_tom_spolu

Tip: Aplikace Nepanikař vám může pomoci v krizové psychické situaci
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlasů