Aplikace pro Google Drive: hlavní trumf oproti konkurenci?

0

Lepší editor fotek, krásné prezentace

Aplikací k dispozici je zatím spíše méně, i tak si ale jistě pár vybraných vyzkoušíte. Naleznete je v internetovém obchodě Chrome. Mezi nejlákavější patří editory obrázků (na výběr máte z Pixlr, Aviary), potěší také přítomnost velmi schopně vypadajícího SlideRocket, kterým můžete vytvářet překvapivě obstojné prezentace včetně efektů přímo v okně prohlížeče.

K instalaci takovýchto služeb nepotřebujete nutně Google Chrome, úspěšný jsem byl i v případě instalace skrze Operu. Veškeré vaše aktivní přídavky pro Drive pak naleznete na adrese drive.google.com – vpravo v ozubeném kolečku se skrývá položka „Manage apps“, česky pravděpodobně „Spravovat aplikace“.

Můj seznam aplikací vypadá takto: Jak jde vidět z obrázku výše, dodatečné aplikace dokáží převzít roli po zabudovaných variantách. Obrázky se nyní v mém případě automaticky otevírají v editoru fotografií Pixlr, prezentace pak v SlideRocket. Tedy tak by to alespoň fungovat mělo – nebyl by to Google, aby Drive byl od začátku bez bugů, automatické otevírání mi zatím nefunguje.

Přijde také vývojové prostředí?

Už kolaborativní videostřižna WeVideo naplno ukázala sílu Google Drive: prostředí vypadá velice schopně a díky ukládání na Drive není problém s následným sdílením mezi přátele nebo přímo se společnou prací na projektu. Dnes již existují také webová vývojová prostředí (IDE), za všechny zmiňme třeba Codeanywhere, který si poradí mj. s DropBoxem. Integrace Drive je jenom otázkou času.

 

Celkově se od přídavků pro Google Drive dá očekávat mnoho: Google sám se nechal slyšet, že chce platformu udržet co nejvíce otevřenou pro vývojáře, aby ekosystém neustále nabobtnával. Američané samozřejmě ví, co dělají: Drive bude zcela zásadní pro ChromeOS a Google bude potřebovat dostatečné množství aplikací, které dovedou otevřít soubory uživatelů.

Ohodnoťte tento článek!