Aplikace pro iOS mají šestinásobné tržby oproti Android Marketu

0

Tržby z App Storu na iPadu jsou dvakrát vyšší než u Android Marketu, iPhony mají obrat dokonce čtyřnásobný. K těmto číslům dospěl analytický nástroj společnosti Distimo, který se zaměřil na 200 nejprodávanějších aplikací pro všechny platformy. Čísla platí pro americký trh v období od ledna až do listopadu 2011.

Distimo dále zjistilo, že polovina tržeb u iPhonu plyne z tzv. freemium aplikací. Ty jsou dostupné zdarma s několika omezeními, jež lze ale vyplatit drobnými částkami za různé bonusy, nové levely, zbraně, funkce apod. V Android Marketu pochází z freemium verzí dokonce 65 % obratu.

Distimo

Překvapením rozhodně není rostoucí kupní síla v Číně. App Store pro iPhone hlásí, že na každých sedm prodaných aplikací v USA připadnou tři v Číně. U iPadu už jsou čísla téměř vyrovnaná (56 : 44 ve prospěch USA).

Všechny obchody, co se týče počtu aplikací, letos vyrostly zhruba dvojnásobně, jen Windows Phone Marketplace čtyřnásobně. V absolutních číslech proto přeskočil i Nokia/Ovi obchod i BlackBerry App World.

Zdroj: Distimo (via CultOfMac)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dovolim si kritiku, Stream je z pulky obsah primy, na ktery se muzu kouknou zive, a z druhe pulky vyslovene sunt, kvalita obrazu a zvuku taky nic moc, stejne jako spolehlivost prenosu, clovek casto dostane reklamu, a pak uz nic, nebo jen nekonecne nacitani, zameril bych se hlavne na zvyseni kvality obsahu, a kvality provedeni, protoze jinak to bude jen velkej/vetsi propadak, nez ted.