Aplikace pro váš Android: Volejte zadarmo s Viber

0

Viber: Free Calls & Messages 

licence aplikace zdarma

jazyk angličtina

web http://www.viber.com/

obtížnost Začátečník

Volání je drahé, SMSky také stojí peníze. Existuje ale možnost, jak zabránit stále navyšujícímu se účtu za telefon. Viber je v současné době jedna z nejrozšířenějších aplikací mezi uživateli a umožňuje telefonování a posílání zpráv SMS prostřednictvím datových přenosů. Stačí si program nainstalovat a zaregistrovat se. Poradíme vám, jak na to

1. Kdo všechno má již Viber?

Instalace aplikace je poměrně jednoduchá. Při prvním spuštění je již akorát potřeba provést registraci, která je vázaná na vaše aktuální telefonní číslo. Následně se již zobrazí seznam všech vašich kontaktů, co mají taktéž nainstalovaný program Viber. Právě těmto lidem pak můžete telefonovat i psát zadarmo, tedy s využitím datového tarifu.

 

2. Přehledné konverzace bez omezení

Jelikož je služba závislá zejména na kvalitě připojení k internetu, telefonování bude fungovat nejlépe během připojení k Wi-Fi nebo 3G. To ovšem neplatí pro textové zprávy, které budou bez problémů doručeny i s pomalejším připojením (GPRS / EDGE). Přenos textu je navíc jenom minimální zátěží pro datový tarif, takže pokud posíláte desítky SMSek, Viber určitě doporučujeme vyzkoušet.

Viber Viber
Ve výchozím zobrazení vidíte kontakty, co mají taktéž aplikaci nainstalovanou. Na bezplatné posílání textovek si velmi rychle zvyknete.

Jízdní řády přehledně s Pubtran – Czech public transit

Licence aplikace zdarma

Jazyk čeština

web http://sites.google.com/site/pubtranforandroid/

obtížnost Začátečník

Pokud alespoň čas od času využíváte (městskou) hromadnou dopravu, může přijít vhod prográmek, který vyhledá spoje, díky kterým se dostanete do cílové stanice co nejefektivněji. Jednou z aplikací tohoto typu je právě Pubtran. Stačí připojení k internetu a máte v kapse (tedy v telefonu) jízdní řády, se kterými se vždy dostanete tam, kam potřebujete

1. Rychlé vyhledávání v češtině

Výhoda aplikace spočívá především v přehlednosti a díky napojení na internetové jízdní řády také v aktuálnosti informací. Program dokáže také odhadnout vaši aktuální pozici, proto obvykle stačí zadat pouze cílovou stanici a počkat si na výsledky vyhledávání, které zobrazí nejrychlejší cestu spolu se všemi podrobnostmi, podobně jako tomu je na internetu.

2. Přehledný výsledek hledání

Datové pokrytí je obvykle k dispozici na většině území ČR, proto většinou stačí zahájit vyhledávání v místě, odkud se potřebujete přepravit. Výsledek hledání obsahuje všechny důležité informace, tedy za jak dlouho spoj odjíždí, jakým prostředkem pojedete, kolik času budete mít na přestup a kdy dorazíte do cíle. Alternativně lze zadat také přestupní stanice nebo využít rozšířených možností.

Pubtrans
Ohodnoťte tento článek!