Aplikace pro váš Iphone a Ipad: Abbyy Cardholder a Moreday

0

Nejjednodušší digitalizace vizitek s ABBYY Cardholder

cena 2,79 EUR

jazyk angličtina

web www.abbyy.com

obtížnost Začátečník

Pokud se vám hromadí na stole v peněžence nebo speciálním pořadači nepřeberné množství vizitek, pravděpodobně vám jejich prohledávání zabírá dlouhé minuty. V elektronické podobě by však vyhledání kontaktu bylo otázkou pár sekund. A přesně o to se snaží ABBYY Card Holder.

 


1. Focení vizitek

Celá aplikace stojí na OCR – rozpoznání textu na vyfotografovaných vizitkách. Stačí vizitku položit na stůl, v případě špatného osvětlení si zapnout přisvětlovací diodu fotoaparátu a vyfotit ji. V případě, že se nejedná o extravagantní designovou vizitku, aplikace si umí poradit i s menším textem. Po krátké analýze textu roztřídí získané údaje do správných polí formuláře, kde je navíc můžete ručně upravovat.

2. Seznam vizitek a podrobnější nastavení

Po vyfotografování a editaci všech údajů na vizitkách máte k dispozici přehledný seznam všech kontaktů. Nyní však v digitální podobě, která umožňuje především rychlé vyhledávání. Kontakty dále můžete řadit podle jména, data přidání nebo firmy, ve které konkrétní osoba působí. Protože je vše postaveno na rozpoznávání textu, občas se nepodaří aplikaci rozpoznat česká jména s diakritikou. Ve většině případů se však vše podaří bez chyb. Aplikace má i detailní nastavení – pro fotografování si můžete povolit ruční výřezy, určit, kam se mají kontaky ukládat (Card Holder, Kontakty v telefonu) nebo nastavit, které údaje se z vizitek mají získávat. Nesmí samozřejmě chybět ani přehledné třídění vizitek do skupin.

 iOS apps iOS apps

Něco mezi papírem a displejem Moreday

Cena zdarma

Jazyk čeština

web www.moredays.com

obtížnost Začátečník

Tradičních aplikací pro organizování času tu máme nepřeberné množství. Český startup, jenž uspěl v Sillicon Valley se však snaží odlišit. Ve své aplikaci, která za krátko dorazí i na iPhone úspěšně spojil běžné návyky z analogových (rozuměj papírových) zápisníčků a moderních GTD aplikací.

1. Malůvky, nálepky, fotky

Celá aplikace je tvořena několika záložkami, mezi kterými je možné libovolně, v kterémkoliv místě, přepínat. Nesmí chybět kalendář, úkoly, poznámky či kontakty. Takovým centrálním bodem pro vás může být Skatcher – tedy místo, kam si k jednotlivým dnům můžete snadno vytvořit poznámky k nastávajícím úkolům nebo schůzkám. Zapomeňte však na strohý řádek textu – dle vaší libosti a úrovně kreativity si můžete úkol zaznamenat třeba formou malůvky nebo fotky, které je možné dle vaší organizace přidávat například razítka.

 

2. Vytvoření události

Stejně hravě a stejně kreativně jdou vytvářet všechny položky, které aplikace nabízí. Na vedlejším obrázku si můžete prohlédnout, jak může vypadat vyplněná karta události. Kromě běžných údajů jako je čas a místo události, které jde mimochodem snadno zvolit pomocí integrované mapy, můžete přidávat další volitelná označení, která vám pomohou se zorientovat třeba ve schůzkách. Výhodou aplikace pro iPad je samozřejmě počet informací zobrazených na displeji. Při plánování události tak nemusíte neustále přepínat do organizéru a hledat v něm volné datum, neboť jsou všechny události konkrétního dne zobrazeny na displeji.

 

Ohodnoťte tento článek!