Aplikace pro vyhledávání od Googlu již podporuje Windows RT, nejen Windows 8

0

Pamatujete na první aplikaci od Googlu pro Windows 8? Ano, stalo se jí nepřekvapivě vyhledávání. Microsoft má v Osmičkách Bing, Google musel také přispět svou troškou do mlýna. Na scénu přivedl dokonce i podporu hlasového hledání, aplikace s vámi komunikovala česky. Měla však jednu vadu, z nepochopitelného důvodu nepodporovala Windows RT. Tento prohřešek ale již internetový gigant napravil. Kdybyste patřili k majitelům tabletu s procesorem ARM a Windows RT, můžete si vyhledávač stáhnout z Windows Store.

Tip: Google má první aplikaci pro Windows 8. Vyhledávač, a to i v češtině

Google se již iniciativně snaží ukázat, jak si nové dotekové prostředí přizpůsobit, abyste se v něm cítili jako doma. Poskytuje videonávod, kterak si do Metra přidáte Chrome a právě vyhledávač.

 

Chrome pro Metro jsme si již představili. A kdybyste nevěděli, jak jej zprovoznit, nabízíme rovněž návod na nastavení prohlížečů ve Windows 8. I v hranatém uživatelském prostředí Google chce, abyste měli k dispozici plnohodnotný vyhledávač, včetně okamžitého zobrazení výsledků hledání nebo oblíbených doodlů. Na další aplikace však čekáme. Přinejmenším bychom ocenili YouTube či Mapy.

Zdroj: +Google via The Verge

Ohodnoťte tento článek!