Aplikace pro Windows poběží ve Windows Phone. Unifikace bude pokračovat

0

Inzeráty, v nichž společnosti hledají nové zaměstnance, nám již v minulosti párkrát prozradily něco zajímavého. Pracovníky prakticky neustále hledá rovněž Microsoft. V nabídce ze 7. února se neobtěžoval a velkým utajování. Pracovní pozice slibovala osobě, která má zkušenosti s Windows Phone, že bude vytvářet aplikace právě pro Windows Phone. Ovšem s tím, že tyto aplikace poběží rovněž ve „velkých“ Windows, případně tedy i obráceně. Je celkem jasné, kam Microsoft kráčí. Chce vývojářům ušetřit práci, takže ve výsledku jejich aplikace bude automaticky použitelná v obou operačních systémech.

Unifikace pokračuje zajímavým směrem. Myslím, že vývojáři vstřícný krok ocení. Aniž by se museli pořádně zapotit, budou mít rovnou přístup k širokému ekosystému zařízení. Již v současnosti je podle Microsoftu velká část kódu recyklovatelná. Někteří vývojáři tvrdí, že je při portování aplikace z/do Windows Phone do/z Windows čekalo více práce, než kolik předpokládali. Buď jak buď, již v současnosti není příliš velký problém aplikaci doručit na druhou platformu, když už vyvíjíte pro jednu. Windows Phone 8 obsahují jádro Windows. Některý z jejich nástupců bude podle čerstvých informací obohacen o API z „velkých“ Windows.

 

Tím firma obě platformy vyrovná a aplikace budou schopné běžet bez úprav na obou. Co bychom si přáli dále? V ideálním případě by telefon mohl podporovat externí displeje, aby nám nabídl po připojení k monitoru zážitek, jenž známe např. z Windows 8. Za měsíce a roky existence dosáhl Windows Phone Store na hranici 150 000 aplikací. Naproti tomu Windows Store aktuálně obsahuje přes 40 000 kousků. Microsoft potřebuje zvýšit atraktivitu svých dlaždicových produktů. Unifikované rozhraní pro programování aplikací a běhové prostředí se nám zdá jako dobrý nápad.

Dočkáme se ale ještě letos? Je to možné, poněvadž projekt Windows Blue v tomto roce počítá s tím, že přinese nějaké novinky pro vývojáře. Všechno prozradí až nadcházející měsíce. S novými produkty bychom se měli setkat jako obvykle někdy na přelomu léta a podzimu.

Aplikace pro Windows poběží ve Windows Phone
Aplikace pro Windows poběží ve Windows Phone

Zdroj: Microsoft via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Samozřejmě není potřeba přecházet na Windows 7. Skvělou volbou pro přechod je třeba Ubuntu, které je zdarma a poskytuje veškeré funkce, které obsahuje systém Windows 7. V případě, že nejsou problémy s kompatibilitou, tak lze místo upgradu na Windows 7 přechodem na Ubuntu nebo jiný svobodný systém výrazně ušetřit. Případné proškolení zaměstnanců totiž vyjde výrazně levněji než pořízení systému Windows 7.