Aplikace pro Xbox One začnou vznikat v létě. Dostupné budou od listopadu

0

Microsoft se nijak netajil tím, že Windows 10 budou nadřazeným operačním systémem, jenž kromě mobilů a počítačů dorazí také na konzole. Poznávací znamení jednotné platformy budou aplikace, které by vývojáři měli být schopní bez větších obtíží zprovoznit na každém zařízení.

Zatímco aspoň přibližně víme, kdy dorazí Desítky na osobní počítače, na konzoli se společnost nesoustředila. Na The Verge zjistili, že by detailní plány měl Microsoft zveřejnit na konferenci Build 2015, která proběhne v dubnu. Od té doby si vývojáři budou moct s platformou začít hrát a aplikace by se na Xboxu One měly objevovat před koncem roku.

 

I konzole určené běžným spotřebitelům by se měly dát v případě potřeby proměnit na vývojové jednotky. Což bude vítaná změna usnadňující vývoj. Tuto funkci firma původně slibovala už před oficiálním zahájením prodeje. V květnu bude k dispozici předběžná verze nástroje na změnu stavu konzole.

Současně dorazí ukázkový kit pro vývojáře. Během léta tedy budou vznikat ve velkém první aplikace – aktuální smí vyvíjet pouze omezená skupina vývojářů. Microsoft aplikacím dovolí, aby běžely na pozadí, což bude užitečné zejména u hudebních přehrávačů. Stávající kousky budou nadále podporovány, na univerzální aplikace Microsoft přejde v listopadu.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!