Aplikace ve Windows 8 nemají horní limit pro rozlišení, minimum známe

0

Microsoft se pro změnu rozpovídal o tom, na jakých obrazovkách budou osmičky šlapat nejlépe. O nejnižším podporovaném rozlišení jste již slyšeli. Před měsícem v Barceloně se redmondští chtěli předvést, tak ukázali Windows 8 pro změnu na dvoumetrové televizi. Metro zkrátka dokázalo, že se nebojí displejů žádných. Microsoft si ještě přehřívá polívčičku a poukazuje na to, že se nový systém nebude bát ani obrazovek s vysokou hustotou bodů. Říká vám něco pojem Retina? Tak Apple pojmenovává obrazovky, které mají tak vysokou koncentraci bodů, že je lidské oko není schopné od sebe rozeznat. Najdete je snad ve všech aktuálních iPhonech a iPadech.

Dříve měla Windows s vysokou hustotou problém, protože nedokázala uživatelské prostředí škálovat tak, aby nebylo příliš malé. Cesta pro takové obrazovky byla tudíž zavřená, s piditlačítky by se prostě pracovat nedalo. Obrazovky nové generace čekáme s otevřenou náručí, protože Metro už především potřebné schopnosti získalo. Toto prostředí se perfektně hodí pro škálování všeho druhu, vývojáři se již v současnosti mohou připravovat na tři stupně. Jejich aplikace se budou zobrazovat buď v běžné, 100% velikosti, nebo se rozšíří na 140 % na tabletech s HD rozlišením. A v případě, že bude mít váš tablet (nebo jiné zařízení) rozlišení QXGA, tedy 2048×1536, tak aplikace nabude na 180 %, aby vám najednou nepřipadala příliš titěrná.

 

Mnoho tabletů, které půjdou letos do prodeje, budou mít hustotu bodů nastavenou na 135 DPI, přičemž u vyšších rozlišení se vyšplhá až na 190 DPI nebo 253 DPI.

Vzhledem k tomu, že vývojáři mohou používat vektorovou grafiku, by problém s různými velikostmi prostředí aplikace obecně nastat neměl. Písničku o podporovaných rozlišeních si raději také připomeneme, úplným minimem pro aplikace v Metru bude 1024 × 768, abyste mohli využívat funkci postranního panelu pro programy, displej bude muset mít minimálně rozlišení 1366 × 768. Pokud jde o nejvyšší podporované rozlišení, Microsoft tvrdí, že aplikace v Metru takový limit nemají. Jaká bude škálovatelnost desktopu? S tím se Microsoft nepochlubil, takže možná stále stejně špatná.

Používaná rozlišení ve Windows 7 Běžné velikosti obrazovek pro Windows 8 Díky škálování nebudou zvětšené aplikace rozmazané 

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář