Apokalypsa podle Hollywoodu: piráty chce zničit napadením serverů DNS

0

Filmový průmysl stále nechápe, že by se mu dařilo lépe, kdyby se přizpůsobil požadavkům moderního diváka. Místo toho raději pořádá hony na piráty a brečí, jak v důsledku pirátství přichází o zisky, místo aby hasil ohnisko problému. Hollywood se nepoučí a díky crackerům, kteří nedávno obnažili Sony, jedno z největších filmových studí, jsme se dozvěděli něco o jejich plánu.

Tip: Zrušení Megauploadu většině filmů ublížilo, zjistili vědci. Příjmy klesly o 12 %

Dosud hlavouni studií zavírali úložiště a jednotlivé stránky sloužící k výměně odkazů nebo sledování filmů. Případně žádali Google, aby z vyhledávače odstranil patřičné výsledky. MPAA vymyslelo nový způsob, jak zabránit přístupu k webu, tentokrát mnohem sofistikovanější. Organizace by zaútočila na servery DNS.

Američtí poskytovatelé připojení by byli nuceni zařídit, že byste se na inkriminovanou stránku po zadání adresu nedostali. Po vyřazení překladu doménových jmen na adresy IP by vám ovšem stále zůstala možnost zadat do adresního řádku samotnou číselnou adresu IP. Byla by to významná komplikace, která by pro nejednoho uživatele představovala nepřekonatelnou překážku.

 

Na to ostatně MPAA určitě spoléhá. Nechali by si piráti napadení základního prvku v síťové infrastruktuře líbit? Jak by situaci řešili? Zkrátka vyvstává sousta otázek. Minimálně by si uživatelé mohli nastavit jiné servery DNS, které by nepodléhaly cenzuře. MPAA omezení DNS plánovala původně už v rámci nechvalně proslulého zákonu SOPA.

To, že např. zrušení Megauploadu filmovému průmyslu spíše ublížilo, očividně v MPAA nikoho netrápí. Bohužel, vyřazení záznamu o stránce by proběhlo bez soudního řízení, což by se mohlo zvrhnout. Podle The Verge by provozovatelé serverů DNS nesli podobnou zodpovědnost, jakou nese např. YouTube za nahraná videa zatížená autorskými právy. Bude plán uveden v chod?

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!