Apple a Samsung mají zakopat válečnou sekeru, doporučuje soud

0

Boj o první příčku na trhu s technikou je neúprosný. Každá větší firma se snaží proti svým konkurentům použít zbraně nejtěžšího kalibru. Nyní se karta aspoň částečně obrací, Apple a Samsung se pokusí soudní spory vyřešit vyrovnáním.

Žaloby vznikly loni v dubnu, kdy Apple obvinil Samsung z kopírování designu jeho iPadu a iPhonu. Jihokorejská společnost na obvinění reagovala protižalobou za porušení dalších patentů pro mobilní telefony a tablety. Šéfové obou společností se nyní mají domluvit, že vzájemně podané žaloby stáhnou a konflikt vyřeší mimosoudní cestou.

Apple iPad
Pro nový iPad (iPad 3) Samsung dodává displej a SoC Apple A5X, zdroj: Extra PC / iFixit

Jednání se mají odehrát pod dohledem soudu v San Franciscu. Rozhovorů se zúčastní generální ředitel Apple Tim Cook a šéf Samsungu Čche Ki-song. Přítomni budou také jejich právní zástupci, napsal server Reuters.

 

Společnosti mezi sebou řeší přes 20 právních sporů v 10 zemích světa, i když při výrobě spolupracují. Samsung je důležitým dodavatelem komponent pro počítače a mobilní zařízení Applu (paměti, výroba SoC, displeje…).

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je třeba doplnit, že za touto ztrátou ve velké míře stojí síťové divize Nokia Siemens Networks. Kde šlo o ztrátu zhruba 1,1miliardy. Čili z divize mobilních zařízení to je „pouze“ nějakých 220 milionů v mínusu.