Apple zřejmě blokuje příslušenství, které vrací 3,5mm jack do iPhonu

8

Apple poprvé opustil sluchátkový konektor u iPhonu 7, tedy u minulé generace, a ani iPhone 8 na tom není jinak. V příslušenství sice najdete redukci z portu Lightning a Apple propaguje (kvalitní) bezdrátová sluchátka AirPods, ale pro některé uživatele je ztráta jacku citelná.

Problému se podle očekávaná chytli další výrobci. Objevily se doplňky třetích stran – kryty s powerbankou, které mají integrovanou redukci z Lightningu na jack. Takovými pouzdry jsou výrobky iStand 7, Fuze Case, Incipio OX, AudioMate. Ovšem ani jeden se už (nebo ještě) neprodává, neboť Apple je cíleně blokuje. Jde to snadno kontrolou komunikace přes port Lightning.

Apple taková zařízení nemá rád, jdou totiž opačným směrem, než jakým on rozhoduje, že máte zařízení používat. Server Fstoppers se pokusil nějaká zařízení vyzkoušet, ale po updatu iOS přestaly fungovat a zmizely z trhu. Nejen AudioMate je nyní stažený z trhu a zákazníci dostali peníze zpět. Apple se k tomu nijak nevyjádřil.

71n2pdggijl-_sl1500_
AudioMate pro iPhone X

Na Amazonu je teď mezi nejprodávanějšími kryty s 3,5mm jackem model, který na to jde jinak. Aby se vyhnul restrikcím Applu, spojení mezi krytem a iPhonem probíhá přes Bluetooth. To je dost hloupé, ale Apple prostě takto Lightning používat nedovolí. MOžná proto, že by mu takové kryty kazily prodeje bezdrátových AirPods.

616r7koagtl-_sl1000_
Kryt s jackem – ale z pohledu iPhonu jde o bezdrátový přenos

Na novinku upozornil čtenář Jan Gromanoza Yennekovicz.

Apple zřejmě blokuje příslušenství, které vrací 3,5mm jack do iPhonu

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

 1. A tomu se někdo divý? Běžně mi iPhone hlásil, že nemám origo nabíječku, a že se odmítá nabíjet… Což, nemám nic proti tomu, pokud bude bojkotovat Čínskou nabíječku za 100kč – zde se to dá považovat jako ochrana zařízení nebo uživatele, ale vždy se jednalo o nabíječky +- stejně drahé jako ta origo Apple. Stejně tak mi kdysi přestala fungovat neorigo redukce z mini displayportu (po aktualizaci OS). Takže tomu, že Apple nutí uživatele používat jen to, co vyrobí on (a na čem má neskutečnou marži), se ani trochu nedivím.

  • Ona i ta nabíječka za cenu podobnou originální nabíječce od Apple může být jen přeznačená čínská nabíječka za stovku. A nejspíš i bude, s originálním lightning čipem by to nejspíš neudělalo. No a tyto čipy Apple dodá jen těm, kteří si nechají certifikovat kompatibilitu. Takže Apple nenutí uživatele používat jen to, co vyrobí. Nutí výrobce, aby si nechali u Apple zkontrolovat, zda je to příslušenství kompatibilní.

 2. To je zase uplakanych komentov…

  Jack ako taký mi v telefónoch nikdy nechýbal a nepoužíval som ho ani vtedy, keď tam bol, takže táto konkrétna vec sa mna osobne nijak nedotýka. Príde mi ale celkom vtipne kritizovať Apple za všetko to, čo defakto rôzne robia aj iný výrobcovia a obzvlášť Google, ktorý je v tomto preborník.

  Raz je špatny Google, raz Apple, raz Samsung a potom zase Intel atd. Apple je ale automaticky vždy najhorší 😁. Nepovedal by som, že ti ľudia sú vyložene ovce a iný zástupcovia živočíšnej ríše. Skôr naopak, dobre vedia, čo od tel. požadujú a vopred zvážia jeho výhody a nevýhody. Vo všetkom je to o kompromisoch. Ide len o to, čo je človek ochotný tolerovať a čo už nie.

  Ja Vám neviem, ale mal som Android a nebol som spokojný. Tých veci, ktoré mi vyložene prekážali bolo dosť. Mám iOS a podľa miestnych diskutujúcich som zrejme ovca, ale ja som v skutočnosti spokojná “ovca”, ktorá rozhodne nemá pocit, že mi niekto niečo diktuje. Používam ten tel. podľa seba a svojho slobodného rozhodovania a som proste spokojný a nič mi nejak nechýba.

  Ono pozrite, tiež mi nepríde úplne fér odstaviť 800 eurovy telefón od aktualizácii po dvoch rokoch a v podstate tak zákazníkovi povedať – dik za peniaze, vážime si našich zákazníkov, ale už na vás ďalej sereme… U 200 eurového tel. je to v “poriadku”, ale u vlajkovych lodi, ktoré sa dnes cenou pohybujú už na úrovni oných iphonov? Každý ma proste to svoje a mna rozhodne od nakúpu odradila okrem iného aj táto skutočnost.

  Mimochodom, skúšali ste niekto odstrániť z Androidu platobné informácia vašej karty? Nič debilnejsie a nelogického som ešte nerobil… Na iOS je to brnkačka, ale jasne, chápem. iOS je pre ovce a neschopných, pretože robí veci intuitivnejsie a ono to ma byt prekombinovane a debilne, aby to bolo pre “hardcore užívateľov” to práve…