Apple představil červený iPhone 8. Jeho koupí pomůžete v boji proti AIDS

0
Apple iPhone 8 Red
Apple iPhone 8 Red

Red je celosvětová kampaň, do které se zapojují největší firmy světa se společným cílem – pomoci v boji pro AIDS a šíření viru HIV v Africe. Firmy se zřeknou části tržeb a peníze investuje do poradenství, testování a nových léků bránících přenosu virů z matky na nenarozené dítě.

Apple je partnerem Redu už od založení v roce 2006. Tehdy představil speciální červenou verzi iPodu Nano. Stál 199 dolarů, z toho 10 dolarů Apple věnoval nadaci. Za oněch 12 let už různými červenými produkty kampaň podpořil více než 160 miliony dolarů.

Nejnovějším přírůstkem je červená verze iPhonu 8 a 8 Plus. Stojí stejně a je funkčně shodná s tradičními variantami. Část tržeb z rudých iPhonů opět půjde na dobročinné účely. Oproti červené verzi loňského iPhonu 7 se letošní model liší tím, že přední strana telefonu je černá místo bílé.

Kdo čekal červenou verzi iPhonu X, ten má smůlu. Apple pro něj pouze uvedl červený kožený kryt série Red. Červená mohou být i sluchátka Beats Solo3 Wireless On-Ear nebo reproduktor Beats Pill+ Portable Speaker.

Ohodnoťte tento článek!