Apple chce Čechy naučit platit za hudbu. Míří sem iTunes Music Store!

0

Naučí nás Apple, že hudba není zadarmo? Online prodej zatím v Česku narážel na nezájem a špatně nastavené podmínky. Nejlépe měl našlápnuto katalog i-Legálně.cz, jenže ten pomalu krachuje. Stále také čekáme na onen slavný MusicJet, na kterém mají pracovat všechni hlavní hudební vydavatelé.

Všem možná nakonec vypálí rybník Apple. Jeho výrobky jsou stále populárnější, iPody mají dobře nastavenou koncovou cenu, ale roste hlad pod iPhonech a iPadech. A Apple si teď Čechy dost hýčká. Přeložil do naší mateřštiny Mac OS X Lion, před týdnem spustil Online Store a teď přišel polský deník Rzeczpospolita se zprávou, že do deseti zemí včetně ČR míří iTunes Music Store.

Že na tom něco bude, napovídají i nové české podmínky iTunes Store, které je třeba odsouhlasit. V nich se mluví nejen o hudbě a hudební síti Ping, ale také o pronájmu filmů. Můžeme tedy vzít za fakt, že se opravdu něco chystá. Zřejmě už příští úterý, kdy Apple oznámí nový iPhone a možná i nové iPody, Apple TV a změny v iTunes.

Jestli to nakonec opravdu klapne, bude to tak trochu naše ostuda. Žádná z českých firem nedokázala z prodeje hudby a filmů udělat standard. Jestli se to povede Applu, je záhadou. Češi se už možná až moc naučili stahovat, když jim to zákon nezakazuje. No, uvidíme (nebo uslyšíme).

iTunes iTunes iTunes iTunes iTunes iTunes iTunes

Oživeno: hudbu už v desktopových iTunes nakupovat lze, ale obchod trochu zlobí. Máme potvrzeno, že obchod funguje i na Slovenku. Obvyklá cena za skladbu je 0,99 eura, ušetřit můžete nákupem celého alba. Pokud si chcete iTunes Music Store jen vyzkoušet, stáhněte si třeba bezplatné album Coldplay. Zatím to funguje zřejmě jen na desktopu. Velkou nadějí ale je, že i u nás bude fungovat iCloudová služba iTunes Match.

iTunes

Zdroj: Rzeczpospolita (via +Adam Javůrek)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No jo, když si západní svět kupuje předraženÉ cetky od HTC, Samsung nebo apple na kterou při výrobě nešáhla evropská nebo americká ruka, tak to tu máme. Bohužel si tyhle souvislosti uvědomí puberťáci s iphonama až když stojí frontu na úřadu práce – ten cool pocit potom zhořkne.

  2. Z celého srdce ten krach Nokii přeji. Měl jsem od ní několik novějších modelů a nakopal bych ty inženýry, nebo kdo ty telefony dělá, někam… Konkrétně ze série Nokii E51 a E52. Po zkušenostech s těmito mobily bych chtěl říct, že si snad v Nokii dělají ze zákazníků legraci.