Apple chce přinést iPhone OS na jiná zařízení

0

Společnost Apple v současnosti hledá softwarového inženýra pro vybudování a vedení nového týmu, který by se zabýval adopcí známého iPhone operačního systému na jiná zařízení. Celý tým bude zodpovědný za firmware, ovladače a architekturu takových zařízení, z výčtu lze usoudit, že Apple plánuje expandovat na úplně jiné trhy, než ve kterých má doposud své produkty.

Naneštěstí nevíme přesně, o které budoucí produkty by se mohlo jednat, jedno je ale jisté. Jablečná firma se specializuje na ryze spotřební elektroniku, v zákulisí údajně vyvíjí své vlastní SoC řešení (system-on-chip, tj. vše na jednom čipu) a tak by následující novinky mohly vypadat takto: klávesnice pro Apple iPad, zakomponování vlastních nových čipů do Apple TV set-top boxu a tím propojení iPhone s televizí.

Všechno jsou to samozřejmě spekulace, nicméně společnost si je dobře vědoma úspěchu, který si vydobyla se svým iPhone OS. Nemohli bychom se tím pádem divit představení minibooku (iPhone OS + Intelův procesor) s dotykovým displejem či elegantního malého smartbooku na cesty (iPhone OS + ARM, tj. de facto Apple iPad s klávesnicí). Co si na nás americká společnost doopravdy chystá ukáže až čas, vše se ale bude nejspíše točit kolem dotykového ovládání.

Zdroj: X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!