Apple chystá 19. ledna velkou událost. Nový iPad to ale nebude

0

Zahraniční novináři včera obdrželi pozvánku na chystanou tiskovou konferenci pořádanou přístí týden. Ač jsme v lednu čekali spíš představení nového iPadu, Apple slibuje nějaké novinky v oblasti vzdělávání.

Událost se odehraje stylově ve Velkém jablku, tedy New Yorku. I samotná pozvánka vydapá jako křídou načmáraný vzkaz na školní tabuli. S velkou pravděpodobností půjde o nějaké novinky v oblasti vydávání digitálních knih v iBooks, vzhledem k zaměření zřejmě elektronické učebnice, pracovní sešity apod.

Apple

Apple se v oblasti vzdělávání dost angažuje. Ve školách (i jedné české) se už děti seznamují s iPady. V iTunes najdete speciální sekci iTunes U s bezplatnými přednáškami a dalšími materiály. Pro studenty má Apple zlevněné počítače a další výhody, viz informace na apple.com/education.

A Apple bude chtít nejspíš upevnit tuto pozici a dát školám univerzální platformu pro učebnice a jiný výukový obsah. V 90. letech mu unikl trh s počítači, na kterém se nabažil Microsoft se svými Windows a Office, Apple může lákat díky tabletům a jiným mobilním zařízením s přístupem k iBooks. Možná se dočkáme i iBooks pro PC a Macy, prozatím e-knihy fungují pouze na iPadu, iPhonu a iPodu Touch.

Keynote v New Yorku nejspíš povede viceprezident firmy Eddy Cue, a ten nový hardware nikdy nepředstavuje. Takže pokud budou všechny zvěsti pravdivé, bude se 19. leden točit okolo učebnic.

Zdroj: Apple Insider

Ohodnoťte tento článek!