Apple, Facebook i Google jsou zatím v klidu, Allen první kolo prohrál

0

Paul Allen, který s Billem Gatesem založil Microsoft, v září zaútočil žalobou na největší technologické korporace světa. Celkem 11 společností prý zneužilo jeho patentů: AOL, Apple, eBay, Facebook, Google, Netflix, Office Depot, OfficeMax, Staples, Yahoo a YouTube. Některé vznikly už před mnoha lety, jsou dost vágní, i když se principiálně jedná třeba o dnešní podobu našeptávačů ve vyhledávačích apod.

Formulací žaloby ani svými čtyřmi patenty nepřesvědčil ani soud, nedodal totiž důkazy, které by jednoznačně prokázaly, že byly jeho nápady opravdu zneužity. Ani neukázal na konkrétní produkty, které tak činí. Do 28. prosince má Allen šanci svou žalobu upřesnit.

Ale příliš šancí nemá. Otázkou je, proč si porušování patentů všiml až po letech. Ještě před deseti lety fungovala jeho firma Interval Reseach Corporation, která byla takovým typickým patentovým trollem. Raději než vlastní nápady kupovala ty cizí a pokud možno se o ně i soudně přela. Ale v poslední době už hrál úlohu hodného pána, který investuje do sportu a podobně jako Gates je štědrým filantropem.

Apple, Facebook i Google jsou zatím v klidu, Allen první kolo prohrál
Ohodnoťte tento článek!