Patrně jste slyšeli, jak Apple bojuje v zámoří o soukromí uživatelů. V sázce je ostatně mj. jeho pověst. Apple podporují také další firmy z průmyslu, podle nichž není dobrý nápad, aby byla v chytrých zařízeních zadní vrátka, díky nimž by americká vláda byla schopná v případě potřeby uživatele a uživatelky odposlouchávat. A celkově je problematika usnadněného šmírování dosti složitá.

Zámek

The Guardian přinesl informaci, že velké firmy v mezičase soudních pří usilovně pracují na nasazení šifrování do svých produktů. K těmto podnikům kromě Applu patří Facebook, Google nebo Snapchat. Již během několika týdnů by mělo šifrování rozšířit WhatsApp end-to-end šifrování na hovory a skupinové chaty – dnes jsou zatím chráněny jen obyčejné chaty. Facebook dále uvažuje o podobném zabezpečení Messengeru. Google zase hledá způsob, jak zlepšit zabezpečení e-mailů.

 

Je dobré vidět, že se firmy více než kdy jindy snaží o zlepšení zabezpečení. To nebýval tak velký artikl, zvýšená zájem o šifrování pozorujeme od odhalení velkých sledovacích programů NSA. V posledních mísících, kdy mají vlády zájem o co možná nejlepší přístup k různým zařízením a službám, se lidé chtějí více bránit. Mohou přijít časy, kdy budeme nějaký komunikátor používat díky šifrování, zatímco dříve bychom službu volili podle jiných funkcí.

Zdroj: The Guardian via Neowin

Ohodnoťte tento článek!