Apple i Google zablokovali hru parodující Miloše Zemana

2

Zbývá deset dní do prezidentských voleb a hra parodující Miloše Zemana zmizela z obchodů Googlu i Applu (respektive Apple ji odmítl publikovat). Pussywalk II: cesta k urně je vtipná hra, ve které ovládáte postavu nápadně připomínající současného prezidenta a snažíte se překonáváním jeho vrávorání a „virózy“ dojít co nejdále.

Vyzkoušet si Pussy Walk II můžete i ve webovém prohlížeči, ale na mobilních telefonech ale nastaly problémy. Apple hru v AppStoru odmítl publikovat s odůvodněním, že uráží české politiky, doslovné vyjádření „offensive depictions of Czech politicians“.

pussy-2
Pussy Walk 2

Google je benevolentnější a na telefony s Androidem jste si mohli hru normálně stáhnout. Později ji ovšem také zabanoval a na rozdíl od Applu měl jiné zdůvodnění. Hra prý obsahovala nahotu. Zřejmě nestačil černý čtvereček zakrývající rozkrok.

Zdůvodnění Applu a Googlu:

pussy-3 pussy-4

Vývojáři vše komentují na svém Facebooku a pro zájemce zveřejnili k volnému stažení APK soubor. Pro Google Play hru „opravili“. Současně se trošku změnil i úvodní zvukový projev, kde si dělají legraci z Googlu. Pro iOS se vydání samostatného instalačního souboru nechystá.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE