Apple iMac s dotykovou obrazovkou? Ne, LG V300

0

Výrobky společnosti Apple se díky povedenému zpracování a elegantnímu designu staly inspirací pro mnoho konkurenčních značek. O tom by mohl povídat Samsung, který čelí žalobě za kopírování iPadu (Galaxy Tab) a iPhonu (Galaxy S). Nyní se „čirou náhodou“ designem jeho iMacu inspirovalo jihokorejské LG. To sice nepoužívá tak ušlechtilé materiály jako broušený hliník, zato uvnitř plastového těla nabízí multidotykový IPS displej s pasivní 3D technologií FPR (Film-type Patterned Retarder).

Výhodou pasivní 3D technologie založené na kruhové polarizaci je nižší pořizovací cena brýlí (30 Kč papírové,
300 Kč plastové) a absence nepříjemného blikání typického pro 120 Hz monitory se zatmívajícími brýlemi. Ve 2D režimu jsou pak tyto vlastnosti skvěle doplněny IPS matricí s širokými pozorovacími úhly 178° v horizontálním a vertikálním směru. Pro co nejpřesnější snímání dotyků obsahuje panel tři senzory.

 

Lesklý displej s úhlopříčkou 23″ má nativní rozlišení 1920 × 1080 bodů (Full HD) a díky tloušťce 44,65 mm a bílému rámečku působí mnohem štíhleji. Uvnitř naleznete druhou generaci procesorů Core i3/i5/i7 známou více pod označením Sandy Bridge, až 8 GB RAM DDR3, v procesoru integrovanou grafiku Intel HD Graphics 3000 anebo AMD Radeon HD 6650M s 1 GB vlastní paměti a 750GB pevný disk.

Konektivitu zajišťuje Wi-Fi b/g/n modul, Bluetooth v3.0, gigabitová síťovka, HDMI, eSATA, dvojice moderních portů USB 3.0 a další dvojice USB 2.0. Nechybí ani podpora technologie Intel Wireless Display (Wi-Di) pro bezdrátové připojení k televizi.

O tom, že je počítač určen pro příznivce multimédií, svědčí přítomnost Blu-ray mechaniky, HD webkamery, stereo mikrofonu, reproduktorů s 3D efektem (SRS) a čtečky paměťových karet 5-v-1. Pokud nemáte rádi „guláš“ v kabelech, potěší vás bezdrátová klávesnice a myš, která se tak trochu podobá Magic Mouse. O ceně prozatím nepadlo ani slovo, ale prý bude upřesněna v nejbližších dnech.

Zdroj: HiTech Review

Apple iMac s dotykovou obrazovkou? Ne, LG V300

Ohodnoťte tento článek!