Apple ukazuje Googlu záda. iOS 12 je již na polovině všech zařízení

5
iOS 12
iOS 12

Cupertinská společnost aktualizovala statistiky přístupu iPhonů a iPadů do App Storu. K 10. říjnu bylo již na 50 % všech iZařízení nainstalován nejnovější iOS 12. Řada lidí ale ještě váhá. Jedenáctka, která je dostupná pro stejná zařízení jako dvanáctka, totiž stále drží 39% podíl. Starší verze systému mají dohromady 11% zastoupení.

Apple ukázal také zvláštní čísla jen pro zařízení nanejvýše čtyři roky stará. U nich má iOS 12 53 %, iOS 11 % pak 40 % a iOS 10 a starší jen 7 %. Firma se letos nechala slyšet, že lidé aktivně používají okolo jedné miliardy iZařízení. iOS 12 tak najdeme na zhruba 500 milionech z nich. Tak rychlou adopcí se nemůže pochlubit žádný jiný systém na světě.

Statistiky iOS v říjnu 2018
Statistiky iOS v říjnu 2018

iOS 12 je dostupný přibližně šest týdnů. Stejnou dobu byl k dispozici i Android 9 Pie při zveřejnění záříjových statistik Googlu. Pie se přitom do tabulky ani nedostal, tudíž neměl ani 0,1% podíl.

Apple ukazuje Googlu záda. iOS 12 je již na polovině všech zařízení
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 18 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Je to bulvarny clanok, lebo porovnava hrusky s jablkami. Apple je specificky, lebo ma len svoj HW(o dost uzsi) a aj specifickych zakaznikov.
    Za druhe zastupenie jednotlivych OS nehovori nic o kvalite a prinose najnvosieho OS.

    • Kvalitu systému nehodnotím, rychlost aktualizací ale můžu. Je chybou Googlu, jak navrhl Android, že nelze jednoduše aktualizovat a že k tomu nemůže donutit výrobce. Tříští se tak celá platforma a přibývá práce pro vývojáře, kteří musí aplikace ladit pro x různých edic Androidu.

      • Ono jde o to, že výrobci SoC neposkytují otevřené ovladače a jejich bloby pasují jen ke konkrétním verzím Androidu. Výrobci SoC se odvolávají na své know-how, ale hlavní důvod jsou vyšší prodeje díky urychlení zastarávání starších SoC. Výrobci telefonů a Google s tím mohou dělat jen velmi málo. Měli bychom domluvit Qualcommu, ARMu, Imagination Technologies, Sony a dalším, kteří vytváří HW a nedodávají k němu otevřené ovladače.