Šeptanda: iPhony prý konečně nabídnou dualSIM

1
SIM karta ve smartphonu
Ilustrační foto (zdroj: Pexels / Pixabay)

Už roky se spekuluje, že se v iPhonu objeví sloty pro dvě karty operátorů. DualSIMy jsou populární především v Asii a Africe, ale na chuť jim přišli i v Evropě. Velcí výrobci telefonů s Androidem již poptávce vyhověli, Apple se zatím brání. Už loni na podzim analytik Ming-Chi Kuo, který v minulosti přinesl spoustu přesný předpovědí, řekl, že v roce 2018 přijdou první iPhony ve verzi dualSIM.

Čínský list 21st Century Business Herald to díky svým zdrojům potvrzuje. Apple prý letos v září uvede tři iPhony a dva z toho nabídnou duální slot. Zajímavé přitom je, že v nejlidnatější zemi světa budou telefony mít dva fyzické sloty, zatímco ve zbytku světa má Apple kombinovat klasický slot s integrovanou eSIM.

S vývojem eSIM je to sice trochu složitější, ale cupertinská společnost se o jejich nasazení snaží nejvíce. Již v roce 2014 spolu s iPadem Air 2 uvedl programovatelnou Apple SIM, která byla schována v těle tabletu a u které si američtí uživatelé mohli operátora zvolit v nastavení. Skutečnou eSIM už najdeme v hodinkách Apple Watch 3 a od roku 2016 také v iPadech Pro. Ty už za dualSIM tak trochu můžeme považovat, protože kromě integrovaného čipu obsahují i klasický slot pro kartu. Fungovat ale může jen jeden současně.

V Česku již operátoři eSIM testují, ale v ostrém provozu zatím žádný z nich programovatelné SIM karty nepodporuje. Je tedy otázkou, jak bude případná novinka iPhonů fungovat u nás.

Šeptanda: iPhony prý konečně nabídnou dualSIM
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

1 komentář

  1. Šeptanda: iPhony prý konečně nabídnou dualSIM.
    ———————————————————————————————————————
    Včera Bylo Pozdě !!!

    Ujel Vám Vlak Soudruzi !