Záporáci ve filmech nesmí používat iPhony, odhalil režisér. Ale…

2

„Spoiler Alert!“ Až příště uvidíte ve filmu nebo seriálu někoho s iPhonem, nejspíš to nebude vrah či jiná záporná postava. Ta bude mít Android. Tuto skutečnost prozradil režisér Rian Johnson ve videu pro časopis Vanity Fair. Podle muže, který natočil sci-fi Looper, osmou epizodu Star Wars a aktuální hit Na nože, prý Apple zakazuje, aby se jeho produkty používaly v negativních souvislostech.

Je však třeba upozornit, že tento zákaz se týká jen tzv. product placementu. Když tedy Apple tvůrcům zaplatí, aby se na plátně objevily iPhony, může si diktovat podmínky, jaké chce. (Totéž ostatně platí například i pro auta nebo alkohol v bondovkách, které product placement proslavily.) Pokud se ovšem Apple na vzniku snímku finančně nijak nepodílí, tvůrcům do využití jeho produktů mluvit nemůže. Zařízení nakoupená produkční společností takové podmínky neobsahují.

Historie toho, že produkty Applu mohou používat jen kladné postavy, se táhne minimálně 20 let dozadu. Časopis Wired tehdy napsal slavný článek o tom, jak v seriálu 24 hodin klaďasové zásadně používali Macy, zatímco záporáci měli PC.

Zdroj: ScreenRant

Záporáci ve filmech nesmí používat iPhony, odhalil režisér. Ale…
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 10 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. No tak ve filmech se hlavně nepoužívá ani PC ani Apple, pokud nejde o product placement. Pro filmové účely existují speciální filmové „fake“ operační systémy (sami jste o tom před deseti lety psali: https://www.cnews.cz/nejvetsi-pocitacove-myty-ve-filmech/ , body 3 a 8). A ten titulek je taky divný. Nevím co odhalil režisér. Takové věci, co se ve filmu objeví nebo neobjeví a aby z toho nebyl průšvih, má na starosti osoba uvedená v titulcích pod slovem „skript“. A product placement domlouvá produkční…

  2. Všiml jsem si jak často jsou vidět nakousnutá jablka na zadních stranách displejů u hlavních hrdinů filmů či neutrálních osob. V reálném životě tohle logo ale není tolik vidět. Že záporáci musí mít PC toho jsem si vážně nevšiml. Ale opravdu mi to logicky sedí protože Apple se tváři jako něco hodně extra a mnoho lidí si právě jablka kupují aby si zvýšili sebevědomí.