Apple už má výřez i v baterce. Rozborka iPhonů prozradila i další detaily

0
Rozborka iPhonů XS a XS Max
Rozborka iPhonů XS a XS Max (zdroj: iFixit)

Kutilové z iFixit opět jako první vystáli frontu v australském Apple Storu a koupili nové iPhony XS a XS Max, aby je mohli do posledního šroubku rozebrat. Prozradili tak několik skutečností, které samotný Apple tajil. Opravitelnost hodnotí známkou 6/10, stejně jako loňský iPhone X. Problém činí hlavně použité sklo vepředu a vzadu, které lze snadno zničit, ale špatně vyměnit. Pochvalu si ale Apple zasloužil za to, že kde to šlo, tam místo lepidla použil šroubky.

Lidé z iFixit si nevšimli, že by telefony měly lepší těsnění než loni, přesto Apple slibuje vyšší stupeň krytí IP68 místo IP67. Kapacita operační paměti dle očekávání stoupla z 3 na 4 GB. RAM zřejmě exkluzivně dodává Micron a je integrovaná v jednom pouzdře spolu s čipem Apple A12. Flash paměti dodávají minimálně dva výrobci. Telefony od iFixit měly moduly od Toshiby, na TechInsights našli Hynix.

Kapacita akumulátoru u stejně velkých modelů nepatrně klesla. iPhone X měl 2716 mAh, iPhone XS dostal 2658 mAh a iPhone XS Max pak 3174 mAh (nejvíce ze všech iPhonů v historii). Zajímavý je ovšem jejich design. Loňský model jako první u Applu přišel s elkovým půdorysem a dvěma spojenými články. Stejně to má XS Max.

iPhone XS ale obsahuje jeden velký článek ve tvaru písmene L, avšak s výřezy na dvou rozích. Kvůli ořezům klesla kapacita, ale zřejmě se zvýšila bezpečnost. Akumulátory se při práci roztahují a Apple nejspíš potřeboval snížit tlak především na vnitřním rohu.

Apple už má výřez i v baterce. Rozborka iPhonů prozradila i další detaily
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 21 hlasů