Apple koupil Shazam. Aplikaci pro rozpoznávání písniček bude zdarma a bez reklam

2
Shazam

Bezmála rok od ohlášení obchodu trvalo, než Apple konečně převzal společnost Shazam Entertainment vyvíjející stejnojmennou mobilní aplikaci. Apple narazil především u Evropské komise, která obchod několik měsíců schvalovala, protože se bála, jestli Apple nezneužije postavení a nesváže Shazam pevně s vlastními službami Music a iTunes. Obchod za 400 milionů dolarů ale nakonec prošel i přes evropské úřady.

Kdo to neví, Shazam slouží pro rozpoznávání právě hrané hudby. Kliknete na tlačítko, aplikace se přes mikrofon zaposlouchá a po pár sekundách identifikuje název a interpreta skladby. To se hodí, pokud vás zaujme nějaká písnička v rádiu nebo televizi, ale neumíte ji zařadit. Aplikace vám pak nabídne i nákup nebo poslech v hudebních půjčovnách typu Spotify.

Shazam pro Android a iOS má přes miliardu stažení a denně pomůže rozpoznat přes 20 milionů skladeb. Doposud byly k dispozici dvě verze aplikací. Jedna zdarma s reklamou, druhá placená bez ní. Apple potvrdil, že v blízké budoucnosti nabídne jednu bezplatnou aplikaci a bez reklam.

Apple koupil Shazam. Aplikaci pro rozpoznávání písniček bude zdarma a bez reklam
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. „Apple potvrdil, že v blízké budoucnosti nabídne jednu bezplatnou aplikaci a bez reklam.“
    To určitě nabídne, ale už vidím jak výsledky budou odkazovat rovnou na nákup na iTunes a nic jiného…
    Naštěstí jsem Shazam nikdy nepoužíval, používám SoundHound a spokojenost.