Apple lže. Zpomalené video iPhone 5S nenatáčí v rozlišení 720p

0

Nový špičkový smartphone Applu by měl údajně umět natáčet zpomalené video v rozlišení 720p. Pánové z GSMAreny ale provedli test, díky kterému odhalili podvodnou informaci. Výsledný soubor má parametry správné. Tedy rozlišení 720p při 120 snímcích za sekundu. Realita je taková, že iPhone 5S zachycuje video v rozlišení nižším, pravděpodobně ve 480p. To pak upscaluje na slíbené 720p.

Tip: Apple nepřekvapil. Ukázal nadupaný iPhone 5S a levnější iPhone 5C

Na podvod redaktory upozornil jeden bystrý čtenář, jenž si všiml poměrně nízké úrovně detailů zpomaleného záznamu. GSMArena přikročila k testu, kdy záběr natočený zpomaleně v 720p iPhonem 5S porovnala se záznamem pořízeným Samsungem Note 3, taktéž v 720p, ale v normální rychlosti. Oba byly v 720p, ale obraz pořízený přístrojem s nakousnutým jablkem byl podstatně méně detailní.

 

Posléze video z Note 3 převedli do rozlišení 480p a následně upscalovali na 720p. To už byla detailnost obrazu zhruba shodná s iPhonem 5S. Další srovnávací obrázky najdete v původním článku na GSMArena. Apple v každém případě lže, když tvrdí, že můžete natočit HD video ve snímkovací frekvenci 120 fps.

Porovnání záznamu z iPhonu 5S se záznamem z Note 3. Oba jsou v 720p, ale úroveň detailů je rozdílná
Porovnání záznamu z iPhonu 5S se záznamem z Note 3. Oba jsou v 720p, ale úroveň detailů je rozdílná | Foto: GSMArena

Zdroj: GSMArena Blog via NextPowerUp

Ohodnoťte tento článek!