Apple má už tři roky velký průšvih s klávesnicemi. Nový MacBook Pro jej nejspíš řeší

0
Klávesnice na Apple MacBooku (2017)
Klávesnice na Apple MacBooku (2017)
-
Zdroj: Apple

Cupertinští v roce 2015 uvedli odvážný MacBook, který měl pouze jediný konektor a navíc po letech i nový typ klávesnice. Apple mechanismus označuje jako Butterfly, protože připomíná pár motýlích křídel. Oproti tradičnímu nůžkovému mechanismu je až o 40 % tenčí a při psaní stabilnější.

Jak ale ukazují dlouhodobé zkušenosti, tak i problémovější. Design klávesnice totiž prakticky znemožňuje čištění a kvůli částečkám prachu se po delší době mohou klávesy zaseknout. Řešením je pak pouze servisní zásah. Proti nové klávesnici už zákazníci sepsali petici a na Apple se sneslo i několik žalob, viz zpráva na Cult of Mac.

Apple nakonec připustil, že menší procento uživatelů může mít problém, a spustil nový mimozáruční program na bezplatnou výměnu všech postižených klávesnic. Problémy se týkají MacBooků 2015+ a MacBooků Pro 2016+.

Před týdnem představený MacBook Pro 2018 přinesl třetí generaci motýlí klávesnice a podle Applu je tišší než předchozí verze. Borci iFixit už notebook rozebrali a všimli si, že jedinou změnou je, že pod každým tlačítkem je mechanismus nově překrytý silikonovou membránou. Ta by měla utlumit hluk.

V iFixit ale vyšťourali, že nový design odpovídá letos přiznanému patentu, kde membrána slouží pro ochranu před vniknutím cizích těles. Apple to ale nepřiznal a i médiím řekl, že nový design vznikl jen kvůli ztišení. Nebo zkrátka nechce přiznat, že předchozí design byl špatný, když kvůli němu má na krku žaloby.

Apple má už tři roky velký průšvih s klávesnicemi. Nový MacBook Pro jej nejspíš řeší
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 12 hlasů