Apple Macbooky na AMD platformě?

0

Podle zdrojů serveru Fudzilla se Apple schází s AMD a testuje, zda budou AMD procesory použitelné v MacBoocích. Čeká nás za rok Apple MacBook s AMD procesorem a grafickou kartou?

  • O architektuře Sabine, procesorech Fusion a všem, co AMD dodává a bude dodávat do notebooků, se dočtete zde.

V Apple jsou prý nespokojení s Intelem, a to jednak s jeho novými integrovanými grafikami, které v mnoha svých produktech osazují, a také s vývojovými cykly, nové platformy podle Apple zkrátka nepřicházejí dost rychle. AMD na rok 2011 chystá malou revoluci a Apple se jí rozhodně chce chytit.


Apple MacBook Pro s procesorem AMD a s integrovaným Radeonem?

Platforma Sabine bude sestávat z 32nm čtyřjádrového procesoru jádra Llano, který přímo v jádře ponese integrovanou GPU. Před dlouhou dobou oznámený projekt, kódově označený jako Fusion, má znamenat velký krok vpřed. Intel už grafiku přímo v jádře procesoru chystá taky, a to přibližně na stejnou dobu, začátek roku 2011. Řešení AMD bude ovšem neporovnatelně výkonnější.

  • Největší problém v mobilním segmentu má AMD se spotřebou a s pozdním uváděním produktů.

Šušká se o 32nm GPU architektury Radeonů HD 5000 se 400 stream procesory, výkon by tak měl být zhruba na úrovni Radeonů HD 5600, a to s výrazně nižší spotřebou a lepší spoluprácí s procesorem, což vůbec nezní špatně. AMD hodlá integrované GPU používat i na GPGPU výpočty přes například OpenCL či Microsoft DirectCompute 5.0.

Použití platforem AMD zdaleka není jisté, pokud se do něj Apple pustí, je navíc jisté, že i na procesorech architektury Sandy Bridge s grafickým čipem od Nvidie budou existovat nějaké MacBooky. Jiné zdroje tvrdí, že technických porad Apple poslední dobou pořádá všude plno a spekulace o AMD MacBoocích jsou plané.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář