Apple místo nového iPadu Air letos představí větší a vybavenější iPad Pro

0

Apple s novými iPhony, iPody ale bez iPadu s ikonickou úhlopříčkou 9,7 palce? Možná překvapení, pro tento rok ale s největší pravděpodobností realita. Informaci dnes přinesl thaj-wanský ekonomický web Economic Daily News odvolávající se na zdroje z Foxconnu, který pro Apple jeho mobilní zařízení vyrábí.

Místo něj se však dočkáme iPadu Pro s úhlopříčkou 12,9 palce. U původních rozměrů zůstane čtvrtá generace iPadu mini. Apple však údajně nad ideou tabletu atakující desetipalcovou hranici úhlopříčky zcela nerezignovat a podle dostupných zpráv se jej dočkáme v roce 2016.

Apple iPad Pro bude také prvním mobilním produktem cupertinské společnosti, jenž přijde s novým portem USB C, jež známe třeba z posledního Macbooku nebo druhé generace chromebooku Pixel. Konektor by měl najít své místo na straně kvůli jednoduššímu umístění do dockovací stanice.

Některé zdroje rovněž slibují čtveřici reproduktorů, přičemž každý by měl být umístěn v rohu a vytvářet tak lepší dojem prostorového zvuku. Na druhou stranu trochu nepravděpodobně znějí spekulace ohledně stylusu. Apple podobný druh příslušenství po několik let úspěšně ignoruje a bylo by překvapením, kdyby svůj pohled na věc změnil.

Apple bude chtít tímto tabletem cílit především na velké firmy, které si na iPady už několik let zvykají, ne každému ale vyhovovala „jen“ 9,7 palcová úhlopříčka. Druhým hlavním sektorem zájmu je školství, odkud jsou tablety od Applu postupně vytlačovány cenově přístupnějšími a vhodnějšími chromebooky od Googlu.

Zdroj: phonearena

Apple místo nového iPadu Air letos představí větší a vybavenější iPad Pro

Ohodnoťte tento článek!