Apple musí na svých stránkách zveřejnit opravné informace o tabletech Samsungu

0

Patentová válka mezi Samsungem a Applem bude mít bezesporu ještě mnoho kapitol, v té poslední si připisuje (prozatímní) vítězství Samsung. A pro Apple to skončilo docela nepříjemně. Podle několik dní starého rozhodnutí britského soudu, totiž musí Apple na svých britských stránkách zveřejnit informaci, že Samsung a jeho tablety nekopírují iPad. Kromě internetových stránek, kde musí být tato informace celého půl roku (bude se jednat o britské oficiální stránky Apple), se stejné prohlášení objeví také v některých britských novinách a časopisech. Jedná se např. o Financial Times, Daily Mail nebo T3. A zmiňovaný text vznikne na základě návrhu Samsungu!

 

Alespoň částečnou útěchu může Apple spatřovat v závěrečném zdůvodnění britského soudce. Ten totiž prohlásil, že si iPad a tablety od Samsungu nelze splést, protože zkrátka nejsou tak cool.

I tak se ale jedná o nepříjemnou kapitolu v patentové bitvě, která se týká tabletů těchto dvou technologických gigantů. Informovat totiž na svých stránkách o produktech konkurenci se nemůže líbit žádné firmě a právníci společnosti Apple na to poukazují. Těžko říct, jestli je ale někdo vyslyší.

Kromě Velké Británie se patentové spory s tablety dotkly také Německa, Nizozemí nebo USA. Poslední rozhodnutí britského soudu určitě k uklidnění situace mezi oběma firmami nepřispěje.

Zdroj: Blomberg

Ohodnoťte tento článek!