Streamování hudby táhne. Apple Music si předplácí už 38 milionů lidí

Apple se nemá za co stydět, právě naopak.

0
Apple Music
Apple Music

Trh s hudebními streamovacími službami roste. Nedávno Spotify oznámilo, že se základna jeho platících uživatelů a uživatelek rozrostla na 71 milionů duší, byť nabízí také bezplatnou verzi s reklamou, kterou dnes využívá dalších 88 milionů lidí. Oněch celkových 159 milionů posluchaček a posluchačů používalo Spotify na konci minulého roku. Teď to může být o něco více.

Buď jak buď, podle dostupných informací se stále jedná o největší službu svého druhu. Co na to Apple Music? Možná trochu podceňovaná služba se do propadliště dějin ani nepodívala, právě naopak. Zpravodajský portál Reuters zveřejnil aktuální číslo. Podle něj si dnes Apple Music předplácí 38 milionů lidí. Během února to ještě bylo 36 milionů, takže za krátký čas služba zlákala další dva miliony lidí.

Tip: Kdo je ve streamování hudby největší?

Jen připomínám, že bezplatný tarif nenabízí. Loni v červnu Apple přiznal 27 milionů předplatitelů a předplatitelek Music. V té době jsme znali jen o dva měsíce starší číslo ze strany Spotify, které si platilo 50 milionů lidí. Za zhruba půl roku poté tak Spotify dokázalo k placenému tarifu nalákat kolem 20 milionů lidí, zatímco Apple Music za podobnou dobu přilákal zhruba 10 milionů nový abonentek a abonentů.

https://www.youtube.com/watch?v=305ryPvU6A8

Apple Music versus Spotify

Apple Music je aktuálně druhou největší hudební streamovací službou na světě. Začátkem února jsme se přitom díky Wall Street Journalu dozvěděli, že Aple Music v USA roste rychleji nežli Spotify (bráno z hlediska placených účtů). V USA by tak zanedlouho mohlo jít o významnější službu než Spotify, což by vzhledem k postavení Applu v zemi nebylo velkým překvapením.

Nedávno přitom Apple začal distribuovat chytrý reproduktor HomePod. Ten samozřejmě jiné služby než domácí Music nepodporuje, což může být aktuálně vítězným argumentem pro službu, pakliže si reproduktor koupíte. Spotify by nemělo zůstat pozadu, pokud zůstat konkurenční. V poslední době se spekuluje, že nějaký chytrý reproduktor se Spotify v dohledné době uvidíme.

Ohodnoťte tento článek!