Apple stahuje další nebezpečné nabíjecí adaptéry. Mohou člověku ublížit

2

Cupertinská společnost po třech letech svolává další akci na výměnu potenciálně nebezpečných nabíječek, resp. zástrčkových adaptérů. Ty mají křehkou konstrukci, u níž se plastové části mohou zlomit a obnažené kovové komponenty mohou člověku způsobit šok.

Závadné mají být šarže z let 2003 až 2010, které Apple dodával k vybraným Maců a iZařízením. Obecně jde o kolíkové adaptéry určené pro Británii, Hongkong a Singapur, byla ale také součástí celosvětové cestovní sady, kterou Apple prodává všude včetně Česka.

V nápovědě Apple radí, jak závadný adaptér rozpoznat a kde jej nechat vyměnit. Ve zkratce. Bezplatnou výměnu zajistí autorizované servisy. A postiženou šarži poznáte podle toho, že tlustší a kompletně bílá. Nové kusy mají tenčí profil, na boku adaptéru je malá prohlubeň a zadní strana je šedá a ukrývají se v ní registrační loga (CE apod.), viz galerie.

Apple stahuje další nebezpečné nabíjecí adaptéry. Mohou člověku ublížit
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 9 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. „vystavené kovové komponenty člověku způsobit šok“ .. panebože, kdo to překládal? Neumí anglicky ani česky. A přitom v roce 2016 to ještě bylo správně: „způsobit ránu elektrickým proudem“.