Apple nemusí Samsungu iPhone 5 ani iPad 3 ukazovat, rozhodl soud

0

Jedna z bitev mezi Samsungem a Apple skončila vítězně pro jablečnou společnost. Soud totiž zamítl návrh, že by měl Apple ukázat dosud nevydané produkty, aby si byli právníci Samsungu jisti, že žádné patenty, obchodní známky ani design nezneužívají. Přesně takhle hloupě zněl argument Samsungu, proč by měl iPhone 5 nebo iPad 3 vidět.

Samsung totiž reagoval na stejný návrh Applu, který chtěl vidět chystané tablety a telefony. Jenže Samsung už měl hotové prototypy, reklamy a některé produkty už rozdával, i když ještě nebyly v prodeji. Na nich chtěl Apple zjistit, jestli nebudou až příliš podobné iPhonu 4 nebo iPadu 2, aby nedošlo k matení zákazníka. Samsung chtěl vidět produkty, o kterých dosud nikdo nic neví, ale historického hlediska si byl jistý, že přijdou ještě letos (u iPadu to ale až tak neplatí). Soud proto podle očekávání rozhodl ve prospěch Applu.

Známý „IT právník“ Florian Müller na svém blogu celou situaci pečlivě komentuje. Zajímavý je fakt, že Apple napadl Samsung z důvodu možného matení zákazníka týkajícího se současných produktů, tedy iPadu 2 a iPhonu 4. Pokud by jejich následovníci vypadali jinak, nemohl by si už Apple zřejmě nic nárokovat, protože staré produkty už sám neprodává a kupující by nemohl omylem koupit třeba Galaxy S II místo iPhonu 4. Možná i proto Apple pozdržel vydání iPhonu, jehož příchod se očekával v červnu, tedy v době, kdy začal prodávat svá zařízení i Samsung.

Zdroj: Foss Patents

Apple nemusí Samsungu iPhone 5 ani iPad 3 ukazovat, rozhodl soud

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak reklama by mě dost naštvala, ale chápu, že nějak vydělat si musí.
    Rozhraní používám již dlouhou dobu nové, nicméně je mi líto lidí, kteří jsou zvyklí na to staré a nehodlají přejít.

  2. Je jen škoda, že tradiční nenažranost a s tím související způsob realizace a umístění reklamních bloků tuhle službu minimálně potlačí v rozvoji, spíše však ji zašlape a vyhladí něco nového s lepší a user-friendly obchodním modelem.