Apple opravdu získá 30% podíl, když si předplatíte Office 365 skrze App Store

0

Ještě než Microsoft uvedl Office pro iPad, se spekulovalo o tom, jak to bude s pořizováním předplatného. Kdyby Microsoft zpřístupnil kancelářské aplikace jedině předplatitelům Office 365, což učinil, vzdal by se 30 % ze zisků z nákupu přes jablečný App Store. V podstatě Microsoftu zbyly dvě možnosti. Buď nákup skrze App Store neumožnit, jenže pak by mohl přijít do křížku s Applem.

Tip: Microsoft odhalil Office pro iPad. Bude to plnohodnotná kancelář

Není jisté, že by za takových podmínek aplikace přijal. Došlo ovšem na možnost druhou. Ať se to Microsoftu nelíbí sebevíc, nechá 30 % Applu, pakliže uživatel neprovede nákup přes web Office. Pakliže máte iPad a uvažujete o předplatném Office 365, můžete připravit Apple o podíl tím, že nákup neprovedete v App Store. Z aplikací za dolar Apple nemá tolik, ale předplatné pro domácnost stojí 99 dolarů.

 

V případě masového úspěchu by se Apple pouhým zprostředkováním aplikace významně obohatil. Microsoft údajně už dříve tlačil na jablečnou firmu, aby případný podíl ze zisku z prodeje aplikací snížila. To se mu ovšem nepovedlo. Dříve se aplikace prodávaly za malé částky, jenže teď jsou v kurzu mikrotransakce. Základ dostanete zadarmo, pak si ale dokupujete různé funkce. Na tomto modelu ostatně fungují i Office pro iPad.

Zdroj: Re/code

Ohodnoťte tento článek!