Apple Pay příští týden vstoupí do Evropy, ale jen pro transakce do 20 liber

0

Apple Pay v příštím týdnu konečně vstoupí do Evropy. Přesněji řečeno do prvního evropského státu. Už tradičně jde o Velkou Británii, podle nepřímých náznaků by ale mohlo nasazení Apple Pay ve Spojeném království znamenat i rychlejší vstup do celé střední Evropy včetně České a Slovenské republiky.

Evropská varianta jablečné platební služby by se neměla nijak zásadně lišit od té americké. Zůstal zachován i strop pro jednotlivou transakci bez PINu. Ten byl ve Spojeném království stanoven na 20 liber (v přepočtu zhruba 765 Kč).

Apple Pay v Británii | Zdroj: 9to5mac.com

Jde o podobné omezení, jako známe i my v Česku při placení bezkontaktní platební kartou. Do pětiset korun po vás není vyžadován kód PIN a platba tak proběhne doslova za pár vteřin. Britských bankám pravděpodobně nepřijde otisk prstu jako dost věrohodné zabezpečení a částky vyšší než 20 liber pomocí Apple Pay během prázdnin ještě nezaplatíte.

Apple Pay v Británii | Zdroj: 9to5mac.com

Podle několika zdrojů se však blýská na lepší časy a během září bude limit zvýšen postupně na 30 liber a do konce roku by měl být u Apple Pay zcela zrušen. U bezkontaktních platebních karet ale pochopitelně zůstane zachován.

Zdroj: 9to5mac via: pocketnow

Apple Pay příští týden vstoupí do Evropy, ale jen pro transakce do 20 liber

Ohodnoťte tento článek!