Apple plánuje tiskovku i na příští středu, oznámí velkou expanzi do Číny?

0

Snad všechny akce Applu, na kterých byly v poslední době představeny produktové novinky, se nesly v duchu všeobecného zklamání. Média často vyčítala málo inovace a stejně reagovali i investoři, jejichž vinnou se akcie z hodnot okolo osmi set dolarů propadly na současných 490 USD. Příští týden se očekává, že Apple představí nové iOS placky, mezi nimiž by neměl chybět iPhone 5S a snad ani levný iPhone 5C. Pokud by se potvrdily spekulace, které hovoří o ceně 299 USD (do 8 000 Kč na našem trhu), mohlo by se jednat o jeden z okamžiků, kdy důvěra akcionářů v Apple opět vzroste.

Mnohem důležitější z tohoto pohledu by však mohl být den po hlavní akci, která se koná v úterý 10. září. Hned ve středu se totiž většina z nejvyššího managementu firmy přesune do Pekingu, kde se očekávají další novinky. Tentokrát se s největší pravděpodobností nebude jednat o nové produkty, nýbrž o oznámení jedné z významných dohod Applu. Podle posledních spekulací to totiž vypadá na ukončení dohadů s největším operátorem na čínském trhu China Mobile.  Ten by měl konečně začít s prodejem dotovaných iPhonů ve stejný den jako na dalších trzích. A protože podíl jablečných telefonů na asijském trhu stále klesá, asi není třeba dlouze rozepisovat, jak moc je pro Apple takováto dohoda důležitá. Jen pro ilustraci, China Mobile má na trhu s více než miliardou aktivních SIM karet podíl 63 %.

Novináři v Číně obdrželi podobnou vstupenku, jen datovanou na den po akci v Cupertinu
Novináři v Číně obdrželi podobnou vstupenku, jen datovanou na den po akci v Cupertinu

A pokud by to opravdu dopadlo takto, je docela možné, že pro Čínu Apple připravil vlastní model telefonu. A nemělo by se jednat o levný iPhone 5C (kde se písmeno C často přisuzovalo právě označení China), ale o iPhone 5S v barvě Champagne. Ten by se tak mohl stát prvním exkluzivním modelem Applu pro asijský trh. Jak to vše nakonec dopadne, budeme vědět příští středu, 11. září. 

 iPhone 5S ve variantě Champagne
iPhone 5S ve variantě Champagne

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. 1TB SSD s povedzme 5000 zapismi je vydrzou ekvivalentne 512GB SSD s 10000 zapismi a 50GB SSD so 100.000 zapismi. Na vsetky sa da do vyprsania zivotnosti zapisat rovnake mnozstvo dat. Fakt, ktory sa casto prehliada.