Apple plní slib. V iOS 7.1 už uživatele varuje před in-app nákupy bez hesla

0

Dva roky řešila americká obchodní komise FTC stížnosti rodičů na Apple, který dovolil jejich dětem utrácet bez souhlasu. Problém byl s in-app nákupy doplňků v aplikacích. Pokud rodič nainstaloval dítěti nějakou hru, zadal přitom heslo, což však vyvolalo 15minutové okno, v rámci kterého už pro další stahování a nákupy nemusí být heslo znovu zadáno. A děti, aniž by věděly, co dělají, klikaly a nakupovaly. (Jedna dívka během této doby utratila 2600 dolarů ve hře Tap Pet Hotel.)

Apple upozorňuje na 15minutové okno pro nákup v aplikacích
Apple upozorňuje na 15minutové okno pro nákup v aplikacích

Apple nakonec spor urovnal tak, že se ozval všem 28 milionům uživatelů, kteří nakupovali v aplikacích pro děti, jestli nechtějí tyto platby reklamovat. Zpět se jich ozvalo 37 000, firma jim vyplatí celkem 32,5 milionu dolarů. V budoucnu (nejpozději od dubna) budou rodiče mít možnost získat utracené peníze za neschválené útraty kdykoliv.

 

Zároveň slíbil, že zařídí, aby se problémy s in-app nákupy neopakovaly. Řešením je nový iOS 7.1. Po instalaci aplikace s in-app doplňky vás systém upozorní, že během 15 minut je možné nakupovat bez zadání hesla. Upozornění je překvapivě (zatím) pouze v angličtině. Uživatel si přitom může nastavit, aby musel heslo zadávat i během tohoto okna v Nastavení | Omezení | Nákupy v aplikacích.

Zdroj: Apple Insider

Ohodnoťte tento článek!