Apple porazil Acer a je třetí největší

0

Podle zprávy Apple zcela popřel oslabení ekonomiky, když dosáhl meziročního růstu v prodeji počítačů 38,1 procenta. Celé odvětví prodeje PC v USA vzrostlo o 4,2 procenta na 16,5 milionů počítačů prodaných v průběhu čtvrtletí.

Apple prodal za toto časové období 1,4 milionu počítačů, čtvrtý Acer pak o trochu méně, jen 1,33 milionů. Na druhou a třetí příčku je však stále daleko: první Dell prodal 5.25 milionu zařízení (což je nárůst o 11,9 procenta) těsně následovaný společností HP.

V případě Dellu i HP nejde o nic překvapivého – drtivou část tohoto objemu totiž dělají firemní zákazníci, kteří jak Aceru, tak Applu chybí. Bylo by zajímavé provést toto srovnání, pokud by byly dostupné prodeje pouze za segment SOHO – tedy počítače mířící do domácností.

Analytici přičítají úspěch Applu vyváženému portfoliu stolních i přenosných počítačů, ve kterém si každý snadno vybere. Navíc druhé čtvrtletí bývá pro Apple tradičně velmi dobré.

Předpovídá se také, že stejný růst Apple předvede také v tomto čtvrtletí. Zde mu má pomoci nový iPhone 3G, který je připraven pro integraci do firemního prostředí a může tak přichystat cestu počítačům Apple právě do společností. Nejeden uživatel iPhonu totiž zvažuje přechod na Mac OS X také na stolním počítači.

Apple porazil Acer a je třetí největší
Ohodnoťte tento článek!