Apple by mohl bezdrátově nabíjet i MacBooky. Koupil si na to firmu

0
Apple AirPower
Apple AirPower

S bezdrátovým nabíjením to v Cupertinu myslí vážně. Apple za neznámou cenu koupil novozélandskou společnost PowerbyProxi, která se touto technologií zabývá. Založena byla před 10 lety odštěpením od Aucklandské univerzity. Od té doby získala přes 300 různých patentů.

Firma se zabývá především průmyslovými zařízeními. Její produkty dokážou bezdrátově přenášet energii o výkonu až 150 W, současně s tím však přenášejí také datové kanály (rozhraní Ethernet, CAN a GPIO).

Žádná ze stran nesdělila, jak Apple s obchodem naloží. Letos ale učinila několik významných kroků k bezdrátové budoucnosti. V únoru se Apple stal čtenem WPC vyvíjící standard Qi. Nové iPhony 8, 8 Plus a X již Qi nabíjení podporují. V příštím roce pak firma uvede vlastní nabíječku AirPower, která zvládne nabíjet tři produkty současně. Kromě iPhonu také hodinky Watch Series 3 a sluchátka AirPods v novém pouzdru.

Co potom? Možná MacBooky včetně verzí Pro. Pokud by zužitkoval technologie PowerbyProxi, dokázal by bezdrátově nabíjet i „žravější“ zařízení. Podložka pod MacBookem by pak teoreticky mohla fungovat i jako dokovací stanice / replikátor portů, aniž by uživatel musel ručně připojovat kabel do Thunderboltu. O bezdrátově nabíjených noteboocích sní také Intel. Dell už první bezdrátově nabíjený laptop prodává.

Ohodnoťte tento článek!