Apple přejmenuje svůj londýnský hudební festival, na Beats 1 poběží stream

0

Stejně jako v minulých letech Apple v září uspořádá svůj londýnský hudební festival. Vůbec poprvé ale bude propagován pod novým názvem Apple Music Festival – původně Apple iTunes Festival. Rovněž bude živě streamován na vlnách rádia Beats 1 včetně živého přenosu i s obrazem. Apple svůj hudební festival využije mj. pro propagaci hudební sociální sítě Connect, jež je součástí poslední verze mobilní aplikace Hudby a desktopových iTunes.

Na rozdíl od předešlých ročníků ale bude letošní festival trvat jen desítku večerů – od 19. do 28. září. V minulosti jablečný svátek hudby probíhal celý měsíc. Velké spekulace se vedou okolo hlavních umělců jednotlivých večerů. Z plánovaných desíti zatím známe jen úvodní čtyři, jež Apple zmínil na svém oficiálním účtu na Twitteru.

Pro mnohé je ale důležitější neznámou aplikace Apple Music pro Android, kterou nám jablečný gigant slíbil na letošní podzim. Bylo by logické, kdyby se jí uživatelé konkurenční platformy dočkali ještě před samotný startem Apple Music Festivalu. Oficiální informace se dozvíme pravděpodobně až začátkem září, kdy je v plánu tradiční podzimní odhalení, s nímž přichází i nové verze iOS a iPhonů.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!