Dvorní výrobce jablečných příslušenství mění majitele. Foxconn kupuje Belkin

0
Belkin Thunderbolt 2 Express Dock HD
Belkin Thunderbolt 2 Express Dock HD

Belkin je nejznámějším výrobce příslušenství pro mobily, tablety nebo chytré hodinky. Téměř výhradně se věnuje Applu a jeho produktům. Shodou okolností tuto firmu koupí společnosti Foxconn, kde se ony produkty Applu montují. Čínská společnost za akvizici zaplatí 866 milionů dolarů. Belkin si ponechá stávající management a produkty budou nadále prodávány pod stávajícími značkami.

Foxconn se v posledních letech stává molochem, který pro západní společnost není pouze symbolem levných továren, ale také designu nových zařízení. Jeho dceřinka FIH Mobile navrhuje nové Nokie (finská HMD Global je jen prodává). V roce 2016 firma koupil Sharp vyrábějící všechnu možnou elektroniku a kanadskou Smart Technologies produkující interaktivní tabule do škol.

Velký vliv už má dnes také Belkin. Sice jej proslavily hlavně kabely, pouzdra, externí klávesnice, nabíječky a další příslušenství, ale už pět let vlastní Linksys vyrábějící routery a různé síťové adaptéry. Do toho rozjel vlastní značky Wemo pro bezpečnostní kamery a automatizaci domácnosti nebo Phyn s výrobky sledujícími úniky vody.

Dvorní výrobce jablečných příslušenství mění majitele. Foxconn kupuje Belkin
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů