Apple příští týden uvede nové Macy. Je na čase, v nabídce má i tři roky staré (aktualizováno)

1

Aktualizováno 20. října 2016

Apple potvrdil, že na čtvrtek 27. října chystá tiskovou konferenci. Na webu už láká sloganem „hello again“. Akce proběhne od 19:00 našeho času. Apple ji bude streamovat online, na Cnews si samozřejmě hned po ní budete moci přečíst, co všechno firma představila.

Apple uvede nové Macy již 27. října 2016
Apple uvede nové Macy již 27. října 2016

Původní článek z 19. října 2016

List Recode na základě svých zdrojů tvrdí, že Apple příští týden ve čtvrtek představí nové (aktualizované) počítače. Původně jsme si mysleli, že Cupertinští oživí nabídku hned při představení macOS, nakonec prý ale budou uvedeny na zvláštní akci.

 

Což je samo o sobě nezvyklé, Macy byly vždy přílepky k jiným produktům. Případně je Apple aktualizoval potichu. Čtvrteční tiskovka možná znamená, že se dočkáme i nějakých větších novinek než jen výměny procesorů a grafik.

MacBook 2016
MacBook 2016, jediný letos aktualizovaný Mac 

Apple uživatelům „dluží“ nový Mac Pro. Ten stávající je v obchodech od prosince 2013. Mac Mini je na trhu už dva roky. Rok a více jsou staré i ostatní řady jako MacBook Air, MacBook Pro nebo iMac. Jediným letos aktualizovaným počítačem je MacBook. I ten ale přišel zbytečně brzy, pár měsíců po něm totiž Intel představil novou generaci procesorů Kaby Lake. Apple snad konečně představí i nové monitory.

Nové počítače uvedené na vánoční trh by měly pomoci zvrátit klesající prodeje. Ještě donedávna se Tim Cook na tiskovkách chlubil, že zatímco celý trh s počítači se propadá, mu prodeje rostou. Jenže to už také neplatí.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář