Apple prodal miliardté zařízení s iOS. Hodinky Watch pošle do obchodů až v dubnu

0

Po ohlášení rekordních finančních výsledků výkonný ředitel Applu Tim Cook a finanční ředitel Luca Maestri uspořádali konferenční hovor, na kterém zodpověděli otázky a poskytli další podrobnosti.

Zástupci potvrdili, že se dařilo hlavně díky rekordnímu zájmu o iPhony. Apple jich v uplynulých třech měsících prodal 74,5 milionu a utržil na nich 51,2 miliardy dolarů. Jeden kus se tak prodal za průměrnou cenu 687 dolarů. Takových Apple prodal každou sekundu deset.

 

Jeden z 64GB iPhonů 6 Plus se během tohoto čtvrtletí stal miliardtým prodaným zařízením se systémem iOS, mezi které kromě iPhonů a iPadů řadíme také iPody Touch. Google mimochodem miliardtý Android aktivoval v září roku 2013.

Tim Cook upřesnil, že hodinky Apple Watch se do obchodů dostanou během dubna, v dřívější šuškandě se mluvilo o březnu. Šéf Applu také bránil klesající prodeje iPadů. Řekl, že upgradovací cyklus se díky zvyšující se morální životnosti stále natahuje a je teď někde mezi iPhonem a počítačem. Zkrátka vydrží déle, takže jej majitelé neobměňují každý rok nebo dva.

Cook je ale jinak spokojený, protože podle několika průzkumů jsou iPady nejpopulárnějšími tablety mezi zákazníky, mají na svědomí přes 70 % webové návštěvnosti z tabletů a lidé s iPady také více utratí v e-shopech.

Ohodnoťte tento článek!