Apple neví co s penězi a otevře první plovoucí obchod. S pevninou jej spojí podmořským tunelem

7

Apple zřejmě brzy otevře svůj první obchod na vodě. Zatímco ostatní společnosti řeší následky pandemie, jablečná společnost má opravdu hodně peněz a otevírá další obchod. Tentokrát velmi netradiční.

Plovoucí Apple Store bude součástí rezortu Marina Bay Sands v Singapuru, což je známé místo s třemi výškovými budovami, na nichž leží stavba ve tvaru obří lodi. Půjde již o třetí Apple Store v této miniaturní zemi. Oproti tomu Microsoft nedávno oznámil, že všechny své „Story“ uzavře. Apple se před pár týdny stal první americkou společností v historii s hodnotou přes 2 biliony dolarů.

Apple má po celém světě několik stovek Apple Storů. Navzdory planým politickým slibům premiéra jsou pro nás ty nejbližší stále až ve Vídni, Mnichově či Berlíně. Uvnitř Apple Storu bývá obchod, servisní středisko i komunitní poradna. Pro applisty jde o takové malé chrámy, proto je Apple často umisťuje do ikonických staveb.

Tento „plovoucí míč“ má stát u pobřeží Singapuru. Ve skutečnosti těsně u mola na místě, kde nahradí jinou stavbu – Crystal Pavilion. V něm býval v minulých letech velký noční klub zvaný Avalon, který půjde k zemi (tedy spíše ke dnu). Zda je aktuálně rozestavěná konstrukce novým Apple Storem či nikoliv se čile spekuluje. Apple to však nepřímo potvrdil.

Nový Apple Store má mít strukturu ze skleněných panelů a v noci bude zářit jako lucerna. S pevninou bude spojený molem, ale také podmořským tunelem z blízkého nákupního střediska. První návštěvníky má přivítat již brzy. Více fotografií aktuální stavby najdete třeba na webu Archigardener.

zdroj: Apple, Straitstimes, Engadget

Apple neví co s penězi a otevře první plovoucí obchod. S pevninou jej spojí podmořským tunelem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. Hmmm hmmm to bude pekny. Libi se mi, ze nezabiraji zadne nove misto, ze to vznikne tam co byl ten klub.
  Osobne jsem nikdy v zadnem Apple „chramu“ nikdy nebyl jak tady tedy rikate. Ale co je na tom, ze si uspesna firma stavi pekne budovy? Byt to Samsung, nadpis by byl uplne jiny ze? „Samsung otevre prvni plovouci obchod….“
  A ne a ne, tady jak je nekde jabko, hned se musi dat nadpis evokujici nenazraneho kapitalistu co zotrocuje v koncentracich iovce, jak nam rikate). A mekac vam nevadi? 🙂
  A to karani s koronou? Wtf jak to, ze to neni u clanku s AMD?
  Tak my tu mame koronu, a AMD si vydava cpu, Intel taky a ta nejzlejsi firma NV boze muj v dobe korony si dovoli uvest nejvykonnejsi grafiky! A nikdo se o nich takto nezminil.
  Jako, ja chapu ze clovek ma sve preference, ale mohli byste se obcas krotit vuci nekterym znackam? Vlastne jako spravny novinar, se musite umet od svych preferencich prece odprostit. Dobry novinar poda fakta a tecka. Urazky, narazky a osobni preference v dobrem clanku nemaji co delat.

  Mam rad cnews proto, ze jsou tu redaktori, kteri umi napsat PROSTE FAKTA A INFORMACE. To je co chci. A ne bulvarni, zavadejici plky.

  Kdyby nekoho zajimal muj nazor.
  Hezky den.

 2. Každý ekonomicky úspěšný kult se neobejde bez chrámů (templů). Stačí se podívat na stavby LDS. https://www.google.com/search?q=LDS+temple&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjgyJO0irTrAhUHkxQKHdwLASgQ_AUoAnoECBsQBA&biw=3199&bih=1598

  Pro ně i Apple platí, že pro vstup jsou nezbytné peníze (u LDS to činí 10% z příjmů tzv. tithing, u Apple se podle produktu procento mění 😉 ). Zatímco hotovost na účtech Apple se odhaduje na 200mldUS$, u LDS je to údajně 100mldUS$.