Apple prý pro iOS 8 připravuje multitasking po vzoru Windows 8

0

Microsoft kromě konceptu živých dlaždic, které kombinující ikony ke spouštění aplikací s miniaplikacemi, přinesl do tabletového prostředí jednu veledůležitou věc – multitasking. Konzumní dotyková zařízení nikdy nebudou tak produktivní jako desktop, ale aspoň přiblížit se tomuto cíli se podařilo Windows 8, resp. jejich nástupci Windows 8.1.

Právě multitasking rozdělením místa na obrazovce umožňuje dělat věci, které na jiných tabletech nemůžeme – ani na iPadu, jak Microsoft dříve vyzdvihoval v televizních reklamách. Podle nejčerstvějších spekulací se Apple odhodlá k přímému kopírování konkurence. iOS 8 by měl uživateli umožnit rozdělit prostor na obrazovce dvěma aplikacím. V jedné části může být prohlížeč, ve druhé např. textový editor.

Funkce prý bude dostupná pouze v režimu na šířku. Na výšku by aplikacím ostatně nezbývalo moc místa, byly by to úzké nudle. Výhodou v tomto případě jsou širokoúhlé displeje, jimiž bývají tablety s Windows zpravidla vybaveny. iOS si uživatele získal jednoduchým ovládáním. Multitasking by tento zážitek mohl nabourat.

 

Apple již nějakou dobu nepatří mezi inovátory. iOS se dlouho nezměnil, až na sedmou řadu, která vyměnila grafický styl a kterou Microsoft bere jako poklonu jeho Metru. Jablečná společnost údajně dále chystá aplikaci pro sledování zdravotního stavu pro iPhone. Ta by se mohla spojit i s příslušenstvím a sbírala by informace o příjmu kalorií nebo změnách hmotnosti.

Podle 9to5Mac může být multitasking zrušen, případně pozdržen až pro iOS 8.1, podobně jako jiné funkce. Nic tedy není vytesané do kamene. Tým ale rozhodně iOS optimalizuje. Zdroj serveru 9to5Mac přirovnává iOS 8 k tomu, čím byla loni pro OS X verze Mavericks.

Zdroj: 9to5Mac

Ohodnoťte tento článek!