Válečná sekera zakopána. Samsung a Apple končí patentovou válku

0
Samsung a Apple

Rivalové na život i na smrt, ale zároveň důležití partneři při vývoji nových technologií a dodávání komponent, takový je vztach mezi Applem a Samsungem. Americká společnost svého korejského soka žalovala v roce 2011 kvůli porušování patentů týkajících se vzhledu zařízení i funkčnosti operačního systému.

Spor vyvolala podobnost mezi iPhonem 3GS a Samsungem Galaxy S, resp. iOS a Androidem s TouchWizem. Apple Samsungu sdělil, že mu způsobil škodu za 2,5 miliardy dolarů. Válka se postupně z USA dostala i do dalších regionů, ale v roce 2014 se firmy dohodly, že na mezinárodním poli nastane mír a že patentový spor zůstane pouze ve Státech.

Původci sporu: iPhone 3GS a Samsung Galaxy S
Původci sporu: iPhone 3GS a Samsung Galaxy S

Válka v Americe trvala další čtyři roky. Americký soud dnes oznámil, že se firmy dohodly a stahují veškeré žaloby a protižaloby. Válka přinesla nepočítaně kol soudních verdiktů a odvolání. Ještě v roce 2014 to vypadalo, že Samsung bude muset Apple vyplatit odškodné ve výši miliardy dolarů.

Letos v květnu ale Nejvyšší soud USA přiznal Applu odškodné 539 milionů dolarů. Většinu z toho už Samsung zaplatil, zbývalo přibližně 140 milionů. Z dnešního oznámení není jasné, jestli Samsung musí uhradit i zbytek. Mimosoudní dohodu nechtěla žádná ze stran komentovat.

Válečná sekera zakopána. Samsung a Apple končí patentovou válku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů