Apple se hájí, vysoké ceny elektronických knih pomohly trhu

0

Před pár dny jsme vás informovali o novém soudním sporu, v němž americké ministerstvo spravedlnosti žaluje Apple a další vydavatele kvůli kartelové dohodě o cenách elektronických knih. Apple se už k situaci oficiálně vyjádřil.

Apple iBooks Apple iBooks Apple iBooks Apple iBooks Apple iBooks

Obvinění ministerstva spravedlnosti v souvislosti s tajnou dohodou Applu není pravdivé. Spuštění online obchodu iBookstore v roce 2010 podpořilo inovace a prospělo hospodářské soutěži. Došlo totiž k narušení monopolu na prodej elektronických knih firmy Amazon. Od té doby začali zákazníci využívat e-knihy, které jsou poutavé a více interaktivní. Stejně jako jsme umožnili vývojářům stanovit ceny na App Store, vydavatelé si mohli určit ceny na iBookstore,“ řekl serveru AllThingsDigital mluvčí Apple Tom Neumayr.

 

V soudní rozepři s vládou USA jsou rovněž vydavatelé Macmillan a Penguin. Vydavatelství Hachette Book Group, HarperCollins Publishers a Simon & Schuster se rozhodli pro mimosoudní vyrovnání. Podle analytiků z deníku Wall Street Journal obchod Amazon srovná ceny e-knih s konkurencí místo toho, aby je prodával pod cenou.

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!