Apple se soudí s HTC kvůli dalším patentům

0

Soudní tahanice mezi Apple a HTC neberou konce. Spor loni vyvolal Apple, když tchajwanský výrobce údajně porušoval 20 jejich patentů. Nedávno HTC kontroval s tichou podporou Microsoftu, že je to prý Apple, který jim ukradl pět nápadů. Cupertinské jablko situaci přehodnotilo, dvě přechozí položky pozměnilo a dvě nové přidalo.

iPhone 4 vs. HTC Evo 4G, zdroj: Apple a HTC

HTC je se svými Android nejrychleji rostoucí konkurencí iPhonů. Ve světě jsou populární např. Nexus One (brandovaný Googlem), Evo 4G nebo Droid Incredible, poslední dva ve Spojených státech. Dva patenty se týkají přizpůsobení systému při změně nastavení displeje v reálném čase, třetí odemykání obrazovky pomocí gest a čtvrtý správy napájení procesoru.

Vyřeší se tyto spory vůbec někdy, nebo si tímto obě firmy jen dělají promyšlenou reklamu?

Zdroj: Electronista, PriorSmart

Apple se soudí s HTC kvůli dalším patentům
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Proč? Já bych je bral i o menší kapacitě. Dost často předáváme dokumentaci v elektronický podobě. Smažit to na oplatky s pochybnou životností mě moc nebaví. Předat to na flašce by bylo docela stylový.
    A to nemluvím o distribuci software, kde každá kopie bude mít svůj SN a navíc flaška poslouží jako hw klíč a nemusím cpát do optiky oplatku, jako u těch trapáků EA games (já ne, dcera).